×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Lubińscy policjanci z grupy SPEED mają nowy nieoznakowany radiowóz

Na drogach powiatu lubińskiego można już spotkać nieoznakowaną skodę superb. To nowy nabytek lubińskich stróżów prawa do walki z drogowymi piratami. Nowy radiowóz na co dzień będzie wykorzystywany przez policjantów z grupy pościgowej SPEED. Zakup wsparła Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Skoda wyposażona jest oczywiście w wideorejestrator, który monitoruje prędkość „namierzanych” kierowców. Pod maską znajduje się turbobenzynowy silnik o mocy 280 KM. Auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów z napędem 4×4. Do setki przypsiesza w 5,3 sekundy.

-Poza uwiecznianiem obrazu, wideorejestrator liczy także czas przejazdu policyjnego samochodu i długość odcinka drogi. Nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami to najskuteczniejsza broń policji w przeciwdziałaniu skrajnie niebezpiecznych zachowań na drodze. Pojazdy te wyglądają niepozornie, patrolują drogi incognito, wtapiają się w tłum innych aut na drodze. Nigdy nie wiadomo, gdzie patrol się znajduje, aby eliminować z dróg nieodpowiedzialne osoby. Kierowca o tym, że został namierzony przez samochód drogówki dowiaduje się, kiedy zobaczy błysk niebieskich sygnałów – w atrapie chłodnicy i za przednią szybą – przypomina asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Nowy radiowóz kosztował ponad 240 tys. zł. W zakupie, lubińskich policjantów, wsparła Fundacja KGHM Polska Miedź, przekazując połowę środków. Resztę podarowała Komenda Główna Policji.

 
skoda2
skoda3

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.