×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

Metodą na wnuczka wyłudził od seniorek blisko 230 tysięcy złotych

Intensywne działania legnickich i wrocławskich policjantów doprowadziły do zatrzymania jednego z członków grupy trudniącej się oszukiwaniem metodą „na policjanta”. Straty, jakie spowodował, opiewają na kwotę niemal 230 tys. złotych. Sąd Rejonowy w Legnicy, na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 27-latka. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku częściowej realizacji sprawy oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przedstawili zatrzymanemu 27-latkowi zarzuty dokonania dwóch oszustw na łączną kwotę niemal 230 tys. złotych.

  • Oszukane seniorki wierzyły, że przekazane pieniądze trafiają w ręce policjanta, który je zabezpieczy przed potencjalnym oszustwem i dokona zatrzymania nieistniejącego przestępcy. Zmanipulowane kobiety nie podważyły wiarygodności dzwoniącego i bez żadnych podejrzeń, przekonane, że pomagają funkcjonariuszom, wyrzucały oszczędności przez okno. Zanim jedna z ofiar oszusta zorientowała się, że bezpowrotnie utraciła gotówkę to kryminalni przerwali ten proceder i zatrzymali sprawcę wraz z pieniędzmi. Odzyskane środki pieniężne w kwocie prawie 80 tys. złotych trafiły z powrotem do rąk jednej z pokrzywdzonych kobiet. Detektywi nieprzerwanie prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych oszustów – relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Dzięki wytężonej pracy funkcjonariuszy i na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu wobec oszusta. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dzięki pracy policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zostało zatrzymanych trzech innych sprawców działających w grupach przestępczych zajmujących się oszustwami metodą „na wnuczka”.

 

Wybrane dla Ciebie

Stracił ponad sto tysięcy złotych, bo uwierzył w fałszywego policjanta

Ponad 100 tysięcy złotych stracił pewien mieszkaniec Lubina, który uwierzył, że jego pieniądze są zagrożone i mogą wpaść w ręce oszustów. Podszywający się pod oficera Centralnego Biura Śledczego sprawca, tak zmanipulował mężczyznę, że udostępnił mu wszelkie dane do konta. Lubinianin straciłby o wiele więcej, gdyby nie reakcja pracownika banku. Do wyłudzenia doszło kilka dni temu. […]

77-latek stracił 30 tysięcy złotych, bo uwierzył w policyjną akcję

Kolejny mieszkaniec Lubina dał się oszukać metodą na policjanta. 77-letni mężczyzna stracił 30 tysięcy złotych, bo uwierzył, że pomaga policjantom w ujęciu przestępcy. Oszuści wynajęli dla seniora nawet taksówkę, by wszystko poszło sprawnie i szybko.

Oszuści próbowali wyłudzić od seniorów pieniądze

Czujnością wykazała się pracownica jednego z lubińskich banków, która ostrzegła 76-letnią kobietę przed wyłudzeniem sporej ilości pieniędzy. Oszustom nie dał się także 90-letni senior, który na szczęście w porę zorientował się, że po drugiej stronie słuchawki stoi przestępca.

Seniorka oszukana metodą na wnuczka. Straciła 57 tysięcy

Lubińscy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze metodą na wnuczka lub policjanta. Ofiarami sprawców są niestety najczęściej osoby starsze. W ostatnim czasie w podobny sposób została oszukana 69-letnia mieszkanka Lubina. Kobieta straciła blisko 60 tys. zł.

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.

Na sygnale

Ruszyła na czerwonym świetle. Nikomu nic się nie stało

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło dziś przed południem w okolicach kościoła św. Jana Bosko na lubińskim osiedlu Polne. Kierująca renault, 49-letnia kobieta, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyła w prawidłowo jadącego kierowcę toyoty. 

Rozmaitości

Posprzątali polkowicką Ścieżkę Zdrowia. Worki pełne śmieci

Zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrali się na teren polkowickiej Ścieżki Zdrowia, by uprzątnąć to, co zostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Po niespełna dwóch godzinach pracy, uzbierał się całkiem duży stos śmieci.