×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Odzyskano skradzione pojazdy

Kryminalni z Lubina odzyskali skradzionego na terenie Niemiec busa marki mercedes. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione audi wartości 230 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci zajmujący się przestępczością samochodową, ujawnili na terenie Lubina mercedesa wartości 90 tys. zł, który został skradziony w Niemczech. W tej sprawie kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 23 i 32 lat. Obaj są mieszkańcami naszego regionu. Starszy z mężczyzn, w czerwcu br. opuścił mury zakładu karnego, w którym spędził ostatnie dwa lata.

– W wyniku przeprowadzonych działań, kryminalni odzyskali także, skradziony na terenie Niemiec samochód osobowy marki audi wartości około 230 tysięcy złotych. W chwili obecnej trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego przestępstwa – dodaje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

W sprawie kradzieży mercedesa, obaj podejrzani trafili do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Wkrótce staną przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
zlodzieje2
zlodzieje3

Wybrane dla Ciebie

Poważny wypadek przy Hutniczej w Lubinie. Trzy osoby poszkodowane

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj po południu w rejonie ulicy Hutniczej w Lubinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem golfem, 68-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy bmw. Ten, po drodze skosił słup sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych i uderzył jeszcze w tył jadącego przed nim audi. Do szpitala trafiły trzy osoby.

Nocny włam do sklepu po alkohol i papierosy. 29-latek w rękach policji

Policjanci ze Ścinawy zatrzymali 29-latka, który włamał się do marketu i ukradł alkohol oraz papierosy. Straty wyniosły ponad 1200 złotych. Mężczyzna stanie teraz przed lubińskim sądem. Był już wcześniej notowany przez stróżów prawa. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia, a w przypadku recydywy – czeka go nawet 15 lat odsiadki.

Kraksa dwóch pojazdów na newralgicznym skrzyżowaniu w Polkowicach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj wieczorem na skrzyżowaniu krajowej trójki z ulicą Kopalnianą w Polkowicach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Choć kraksa wyglądała dość poważnie, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Zorganizowana „działalność gospodarcza” złodziei z Kielc

Kryminalni z Polkowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy niechlubnie wsławili się licznymi włamaniami na terenie całego kraju. Złodzieje wpadli w Kielcach. Przed sądem odpowiedzą w warunkach recydywy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na parkingu ogołocił samochód z kół, bo musiał spłacić wysoką grzywnę

Lubińscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który odkręcił całe koła z samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów w mieście. Funkcjonariuszom tłumaczył, że sprzedając łup chciał w ten sposób spłacić grzywnę nałożoną na niego na terenie Niemiec.

Sprawcy kradzieży katalizatora w rękach policji

Policjanci z Głogowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali zdemontować z pojazdu katalizator. W samochodzie, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli narzędzia służące do demontażu elementów układu wydechowego.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.