×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Plama na jezdni przyczyną zderzenia dwóch osobówek i autobusu

Plama paliwa, oleju lub innych płynów eksploatacyjnych rozciągająca się na kilkadziesiąt metrów, była przyczyną poważnego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na krajowej „36” między Lubinem a Siedlcami. Na prostym odcinku zderzyły się dwa samochody osobowe i autobus. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Droga jest całkowicie zablokowana.

Do kolizji doszło przed godziną ósmą rano. Na prostym odcinku drogi na trasie Lubin – Ścinawa, dwa kilometry przed Siedlcami, zderzyły się dacia logan, chevrolet i autobus. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący chevroletem wpadł w poślizg podczas wyprzedzania dacii. Samochód uderzył jeszcze w jadący w tym samym kierunku autobus i wylądował w przydrożnym rowie melioracyjnym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Przyczyną zdarzenia była plama substancji rozciągająca się na długości kilkudziesięciu metrów, która spowodowała, że jezdnia zamieniła się w lodowisko.

-Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Droga w tym momencie jest całkowicie zablokowana. Kierowcy muszą jechać objazdem. Obecnie ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia – powiedziała nam asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Na miejscu pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego i dochodzeniówki. Tłustą plamę ropopochodną usunęli sorbentem drogowcy z GDDKiA.

 

Wybrane dla Ciebie

Policjanci ustalili już tożsamość ofiary śmiertelnego wypadku

Co najmniej do południa zamknięta będzie droga z Lubina do Rudnej na wysokości Koźlic. Przed siódmą rano doszło tam do śmiertelnego wypadku. Policja ustaliła już tożsamość zmarłego motocyklisty. To 77-letni mieszkaniec powiatu górowskiego.

Tragiczny wypadek Lubin – Rudna. Motocyklista zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano na drodze z Lubina do Rudnej. Podczas manewru wyprzedzania, kierujący samochodem osobowym zderzył się czołowo z motorowerzystą. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Zderzenie dwóch pojazdów ciężarowych na krajowej trójce. Ogromne korki

Do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych doszło dzisiaj po południu na drodze krajowej nr 3 z Polkowic w kierunku S3 i dalej Głogowa. Na szczęście żadnemu z kierujących nic poważnego się nie stało, zostali opatrzeni na miejscu przez zespołu pogotowia ratunkowego.

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.

Niebezpiecznie na S3 koło Gaworzyc. Tir przewrócił się na bok

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na trasie ekspresowej S3 w okolicach Mieszkowa w gminie Gaworzyce. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą stracił panowanie nad pojazdem. Tir wypadł z drogi, uderzył w nasyp i przewrócił się na prawą burtę. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.

Wypadek koło Cuprum Areny. Motocyklista zderzył się z osobową mazdą

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj przed godziną 9. rano na ulicy Sikorskiego w Lubinie. Kierowca osobowej mazdy skręcając na skrzyżowaniu w lewą stronę wymusił pierwszeństwo na motocykliście. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do lubińskiego szpitala przy Bema. Na miejscu swoje czynności prowadzili policjanci z lubińskiej drogówki i wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.