×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Próbował przekonać policjantów, że narkotyki znalazł na ulicy

Legniccy policjanci zatrzymali 37-latka, który posiadał przy sobie metamfetaminę. Mundurowym próbował wmówić, że znalazł narkotyki na ulicy. Gdy jednak w jego mieszkaniu znaleziono kolejne porcje, jego wersja szybko spaliła na panewce. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu 37-latka blisko 60 działek metamfetaminy. Przy okazji znaleźli też dowód osobisty, który figurował w kartotekach jako utracony w wyniku włamania do mieszkania.

– Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci z grupy narkotykowej nieustannie prowadzą czynności mające na celu nie tylko zatrzymywanie osób posiadających narkotyki ale również tych, którzy je udostępniają bądź zajmują się ich produkcją. W tym celu prowadzą działania operacyjne, które mają zaprzestać temu procederowi – mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

 

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwie wytwórnie metamfetaminy. Zatrzymano dwóch legniczan

Dolnośląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mieszkańców Legnicy, którzy produkowali na szeroką skalę środki psychotropowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwie linie produkcyjne, gotowe narkotyki, rewolwer z amunicją i sporą ilość gotówki. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Ukrywał w piwnicy 1200 porcji narkotyków

Kryminalni z Głogowa zatrzymali 29-latka, który ukrywał w piwnicy środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli ponad 1200 handlowych porcji metamfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali handlarza metamfetaminy

Polkowiccy kryminalni zatrzymali 25-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu spore ilości metamfetaminy. Ze środków, które zabezpieczyli funkcjonariusze, można byłoby uzyskać ponad 7700 działek tego narkotyku. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarekwirowali spore ilości narkotyków

Kryminalni z Lubina skonfiskowali ponad 380 porcji metamfetaminy oraz 5 działek marihuany. W sprawie zatrzymano 30-latka, który trafił już do policyjnej celi. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.