×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Trwa obława na sprawcę śmiertelnego potrącenia. Policja podaje rysopis

Trwa obława na kierowcę audi, który śmiertelnie potrącił pracownika kierującego ruchem i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja publikuje portret pamięciowy poszukiwanego. 

Przypomnijmy, że do tragedii doszło po godz. 12. na drodze Chocianów – Polkowice, niedaleko Parchowa. Kierujący audi Q7, podczas wyprzedzania maszyny do rekultywacji poboczy drogowych, zjechał na lewy pas i potrącił pracownika kierującego ruchem. Audi wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Kierowca zbiegł z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu i nie wzywając służb ratunkowych.

– W trakcie prowadzonych w tej sprawie działań, polkowiccy policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszał się sprawca pochodzi z kradzieży, jaka miała miejsce na terenie Niemiec. Policyjni specjaliści laboratorium kryminalistycznego sporządzili portret pamięciowy sprawcy śmiertelnego wypadku – informuje Miłosz Ilkowski, naczelnik wydziału prewencji polkowickiej komendy.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z komendą policji w Polkowicach pod nr tel. 47 874 72 00 (całodobowo), bądź pod nr alarmowym 112 (również całodobowo).

 
oblawa1
oblawa5
oblawa2

Wybrane dla Ciebie

Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wyglądało groźnie

Jesienna aura z pewnością nie poprawia bezpieczeństwa na drogach, dlatego policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Przykładem nierozwagi było groźnie wyglądające potrącenie na pasach na lubińskim Przylesiu.

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia i jego kompana

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj mężczyźni zatrzymani przez polkowickich policjantów w związku ze śmiertelnym potrąceniem pod Parchowem. Obaj byli już wcześniej karani. Grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

Policyjna obława za sprawcą śmiertelnego potrącenia pod Parchowem

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj na drodze z Polkowic w kierunku Parchowa. Na prostym odcinku drogi, kierowca audi śmiertelnie potrącił pracownika ruchu. Sprawca zbiegł z miejsca. Trwa policyjna obława.

Śmiertelne potrącenie pod Chocianowcem. Nie żyje kobieta

Do tragedii doszło na drodze między Chocianowcem a Trzebnicami. Kierowca samochodu osobowego potrącił idącą poboczem kobietę. Mimo natychmiastowej pomocy zespołu pogotowia ratunkowego, poszkodowanej nie udało się uratować. 

Młody kierowca alfy romeo potrącił na pasach babcię z wnuczkiem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem w rejonie ulicy Hutniczej w Lubinie. Kierowca osobowej alfy romeo potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych babcię z wnuczkiem. Chłopcu nic się nie stało, ale 70-letnia kobieta ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Potrącenie rowerzysty na ścieżce. Poszkodowany 74-latek z urazem głowy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na ścieżce rowerowej przy przejściu dla pieszych w okolicach Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Kierowca volkswagena potrącił prawidłowo przejeżdżającego rowerzystę. Poszkodowany 74-latek doznał urazu głowy. Pozostał na obserwacji w lubińskim szpitalu.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.