×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Uciekł ze skradzionym towarem. Poturbował ochroniarza

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu 22-latkowi z Głogowa. Najpierw próbował splądrować piwnicę, a dwa dni później poturbował ochroniarza sklepu, który chciał go zatrzymać, gdy wychodził ze skradzionym towarem.

22-latek wszedł do jednego z głogowskich marketów. Z półek zabrał różny towar i próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za niego. Kradzież zauważył pracownik ochrony i próbował zatrzymać młodego złodzieja.

-Między mężczyznami doszło do szarpaniny, a złodziej uciekł. Policjanci ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Głogowa, który dwa dni wcześniej próbował również włamać się i okraść piwnicę. Mężczyzna trafił ponownie do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Legniczanin na gościnnych występach w Lubinie

Kryminalni z Lubina zatrzymali mieszkańca Legnicy, który kilkukrotnie włamał się do piwnicy i pomieszczeń gospodarczych na terenie Lubina. 22-latek ma na swoim koncie kradzież rowerów, sprzętu wędkarskiego i elektronarzędzi. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Złodziej studzienek kanalizacyjnych zatrzymany

W ręce lubińskich policjantów wpadł 28-latek, który kradł żeliwne studzienki kanalizacyjne. Pozyskane w ten sposób łupy, sprzedawał później w punktach złomu. Mógł na tym zarobić kilka tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do celi i teraz stanie przed sądem. Grozi mu nawet 10 lat odsiadki. 

25-latek z bogatą kartoteką

Kryminalni z Lubina zatrzymali 25-latka, który najpierw ukradł hulajnogę elektryczną, a później przewoził nią skradzione łupy. Mimo młodego wieku, mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. Trafił do policyjnej celi, grozi mu teraz 10 lat odsiadki.

Seryjny włamywacz z Gaworzyc w rękach policji

Kryminalni z Polkowic zatrzymali sprawcę licznych kradzieży z włamaniem. Łupem 44-latka padły m.in. kosmetyki, biżuteria i drobny sprzęt AGD. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodziej samochodów zatrzymany przez kryminalnych

Kryminalni z Głogowa zatrzymali 29-latka, który w krótkim czasie ukradł pięć pojazdów. Mężczyzna odpowie także za liczne włamania do pomieszczeń gospodarczych i budynku mieszkalnego, z których zabrał narzędzia elektryczne. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden okradł parafię, drugi upłynnił fanty w lombardzie

Kryminalni z Polkowic zatrzymali sprawcę kradzieży sprzętu nagłaśniającego na terenie jednej z parafii. Złodziejem okazał się 29-letni mieszkaniec Polkowic. W ręce funkcjonariuszy wpadł także paser, który „przyjął” skradziony towar i oszukał pracowników lombardu.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.