×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Wspólne kontrole policji i Sanepidu. Zagrożenie wciąż duże

Nie ustają wspólne kontrole policji i pracowników Sanepidu w sklepach, marketach i galeriach. Służby sprawdzają respektowanie obostrzeń dotyczących pandemii, takich jak noszenie maseczek ochronnych i dopuszczalna liczba klientów w danych punktach handlowych.

W całym kraju nadal obowiązują restrykcje związane z trwającym stanem epidemiologicznym. Mimo otwarcia galerii, musimy dostosować się do obostrzeń. Lubińscy policjanci wraz z pracownikami miejscowego Sanepidu kontrolują punkty handlowe i sklepy zlokalizowane w Cuprum Arenie.

– W trakcie działań sprawdzane jest przestrzeganie obostrzeń sanitarnych na terenie palcówek handlowych, a także respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Pracownicy stacji sanitarno – epidemiologicznej ustalają również, czy przy wejściu do obiektu handlowego umieszczona jest informacja o maksymalnej ilości klientów w sklepie, a także czy podejmowane są środki zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy w tym samym czasie – tłumaczy asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Policjantów można też spotkać na ulicach, targowiskach, dworcach i wielu innych publicznych miejscach. Są też tam, gdzie organizowane są zbiegowiska.

– W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia – dodaje na koniec S. Serafin.

 

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.