×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Złodziej z bogatą kartoteką zatrzymany przez policjantów

34-letni złodziej recydywista został zatrzymany przez legnickich policjantów. Mężczyzna ma na swoim sumieniu wiele, a teraz policjanci dorzucą kolejne przestępstwa do jego długiej listy.

 

34-latek został zatrzymany po tym jak ukradł portfel, który właściciel zostawił w otwartym samochodzie. Po kradzieży złodziej posłużył się kartą płatniczą robiąc zakupy za 58 złotych. Potem jeszcze trzykrotnie próbował zapłacić tą kartą, ale właściciel dążył ją zablokować.

– W trakcie pracy z zatrzymanym, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu udowodnili mu dodatkowo nabycie kradzionego telefonu komórkowego, co w świetle prawa jest paserstwem – wylicza Anna Tersa z legnickiej komendy policji. – 34-latek usłyszał sześć zarzutów w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Zatrzymany za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież w warunkach recydywy grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.