×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Do Legnicy wraca Wielobój Przedszkolaków

Poprawia sprawność, daje możliwość integracji i dobrej zabawy – po kilkuletniej przerwie do Legnicy wraca Wielobój Przedszkolaków. Turniej organizuje legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a udział w zmaganiach sportowych wezmą przedszkolaki z 20 miejskich placówek.

 

OSiR półfinały zaplanował w dniach 22 – 23 lutego. Przedszkolaki będą rywalizować wtedy w czterech grupach. Każda grupa będzie składać się z pięciu przedszkoli. Konkurencje w których będą się mierzyć obejmują m.in. tor przeszkód, przekładanie piłki stojąc, sadzenie ziemniaków, bieg parami z rekwizytem oraz wiele innych.

Wielki finał zaplanowany jest na 29 lutego. Dla wszystkich uczestników przygotowano niespodzianki, a na finalistów czekać będą puchary, dyplomy oraz medale.

Zainteresowani mogą uzyskać dodatkowe informacje, kontaktując się pod adresem: [email protected] lub numerem telefonu 767233801. Więcej informacji dostępnych jest także na stronie internetowej www.osir.legnica.eu.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.