×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Piknik charytatywny i turniej OSP. Pomóżmy małemu Kajetanowi

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach odbędzie się wielki piknik charytatywny dla małego Kajetana Januchowskiego. Chłopczyk cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Pomóżmy mu wszyscy w powrocie do zdrowia! 

2,5-letni Kajetan urodził się w listopadzie 2021r. Od narodzin nie lubił leżeć na brzuszku. Około 4. miesiąca życia okazało się, że ma obniżone napięcie mięśniowe, więc rozpoczęto rehabilitację. Kiedy miał 10 miesięcy, nadal nie rozwijał się tak jak jego rówieśnicy, dlatego rozpoczęto diagnostykę.

Po 13 miesiącach licznych badań i konsultacji z neurologami, specjalistami od chorób metabolicznych i genetycznych, rodzice chłopca dowiedzieli się, że cierpi on na ultrarzadką chorobę genetyczną związaną z mutacją genu TRPM3. Na całym świecie jest tylko 9 dzieci z tą chorobą, a w Polsce Kajetan jest jedyny! Jest to mutacja de novo, która odpowiada za neurorozwojowe zaburzenia z hipotonią, charakteryzujące się globalnym opóźnieniem rozwoju, w tym opóźnieniem rozwoju ruchowego – opóźnionym chodem lub jego brakiem – oraz opóźnionym rozwojem intelektualnym.

-Nie istnieje lekarstwo na tę chorobę, ale dzięki intensywnej rehabilitacji i specjalistycznemu sprzętowi, Kajetan, mając około dwóch lat, zaczął samodzielnie siadać i przemieszczać się, choć wciąż ma duże zaległości w sferze komunikacyjnej – nie mówi. Kajetan jest bardzo pogodnym i spokojnym dzieckiem. Dlatego z całego serca prosimy wszystkich o wsparcie, które pozwoli nam zrobić wszystko, aby Kajetan miał szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwą przyszłość – piszą rodzice malucha, Magdalena i Krystian Januchowscy.

W akcję pomocy chłopcu zaangażowało się już piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin a już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, zapraszamy na stadion lekkoatletyczny przy ul. 3 maja w Polkowicach. Tam odbędzie się bowiem wielki piknik charytatywny dla Kajetana. W programie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczegóły w załączonym plakacie.

Tydzień później, 27 kwietnia, Kajetana będą wspierać uczestnicy VII turnieju jednostek OSP o puchar burmistrza Przemkowa. Spotykamy się w sobotę, 27 kwietnia, na stadionie ZAMETU Przemków od godz. 12. Musicie tam być!

 
P1310187
P1310199
Piknik Kajetan
kajo2
Przemków - piknik
4503 kajetan januchowski ulotka po polsku-1 (002)

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]