×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Nadal macie szansę na wymianę kopciuchów

Przedstawiciele ścinawskiego urzędu zachęcają mieszkańców gminy do wymiany starych pieców na nowe i ekologiczne źródła ciepła. To piąty raz kiedy samorząd ogłasza nabór dl swoich mieszkańców.

O dotacje ubiegać się mogą właściciele nieruchomości z terenu gminy Ścinawa, którzy zdecydują się na nowe źródło ogrzewania, inne, niż piec węglowy, a maksymalne wsparcie wynosi do 70 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 20 tys. zł na jedno gospodarstwo. Na przedmiotowy konkurs zaplanowano kwotę 134.000,00 zł.

We wcześniejszych edycjach konkursu z dotacji skorzystało łącznie 328 właścicieli nieruchomości oraz 15 wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych na terenie gminy. Przyznane dla beneficjentów dotacje, ukształtowały się w sumie na poziomie aż 7.589.049,93 zł.

Dla zainteresowanych wsparciem przy wymianie starego pieca na nowy i ekologiczny, działa punkt konsultacyjny – czynny we wtorki oraz czwartki od godziny 9:00 do 14:00, który mieści się w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa: Rynek 17, biuro nr 27 na II piętrze. Zachęcamy do skorzystania po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie, co pozwoli zminimalizować kolejki i czas oczekiwania.

Konsultacje udzielane są również telefonicznie pod numerami:
• 76/ 740-02-21,
• 76/740-02-46,
• 76/740-02-07 w godzinach pracy urzędu.

Procedura realizacji projektu grantowego oraz wszelkie dokumenty niezbędne do udziału w konkursie dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy pod adresem: https://bip.scinawa.pl/v-edycja.html.

Uwaga! Jednocześnie informujemy, że grantodawca / gmina zastrzega, iż w razie braku udzielenia zgody przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego na wydłużenie okresu zakończenia realizacji projektu oraz przeznaczania pozostałych na nim funduszy na przedmiotowy V nabór wniosków o udzielenie grantu, konkurs może zostać unieważniony na każdym jego etapie. Grantodawca/ gmina zastrzega, że nie będzie ponosić odpowiedzialności w wyniku podjęcia przez wnioskodawców / przyszłych beneficjentów/ grantobiorców czynności w ramach konkursu, który zostałby ewentualnie, z powodu podanej wyżej przyczyny unieważniony.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.