×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Bez wiary w zwycięstwo. Miedź na łopatkach

O tym meczu legniczanie powinni jak najszybciej zapomnieć. W przedostatniej kolejce podopieczni trenera Ireneusza Kościelniaka przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:3. Bez wątpienia – to był jeden z najsłabszych występów legniczan w tym sezonie.

Miedzianka już zapewniła sobie prawo gry w barażach o ekstraklasę i najwyraźniej ta myśl przesłoniła im cel, jakim była walka o pełną pulę w Radomiu. Legniczanie zagrali jednak bardzo słabo, by nie powiedzieć katastrofalnie. Gospodarze objęli prowadzenie w 44. min. po golu Makowskiego. Kolejne bramki padły już po przerwie. Najpierw Załuskę pokonał Abramowicz a dzieła zniszczenia dokonał Mikita i Radomiak wygrał zasłużenie.

Na zapleczu ekstraklasy czekamy już na ostatnią w tym sezonie serię spotkań. W sobotę Miedź podejmie zespół GKS 1962 Jastrzębie.

Rdzenie z chalkozynem napisały nową historię Zagłębia Miedziowego

W środę, 23 marca, minie dokładnie 65 lat od odkrycia złóż rud miedzi, które na dziesiątki lat wyznaczyło nową erę w polskiej i światowej gospodarce. Cztery rdzenie wiertnicze z chalkozynem przesądziły o przyszłości regionu Zagłębia Miedziowego. A wszystko dzięki cierpliwości i wytrwałości dr Jana Wyżykowskiego i jego dumnej załogi geologów.

Koronawirus w piłkarskim Zagłębiu Lubin

W ostatnich dniach piłkarze oraz sztab szkoleniowy pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin przechodzili badania wymazowe na obecność SARS-CoV-2. Otrzymane we wtorek wyniki niektórych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego okazały się niestety pozytywne.

Zmarł Ireneusz Pasis. Działacz miedziowej Solidarności

Dziś po południu środowisko związkowce obiegła smutna wiadomość. Nagle zmarł Ireneusz Pasis, wieloletni działacz NSZZ Solidarność, długoletni pracownik Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń „PeBeKa” w Lubinie, blisko związany z przemysłem miedziowym.

Kościelniak nie jest już trenerem Miedzi. Nie zdobył ekstraklasy

Wygasający z końcem lipca kontrakt trenera Ireneusza Kościelniaka z Miedzią nie zostanie przedłużony. O kolejnych decyzjach personalnych władze klubu będą informować na bieżąco.

Popularny Tolek odchodzi z Górnika Polkowice

Po blisko dwuletnim pobycie w Górniku, z Polkowicami żegna się pomocnik Martins Ekwueme. W tym sezonie Martins bronił barw zielono-czarnych w 18. meczach.

Miedź zremisowała u siebie. W barażach z Radomiakiem

W ostatnim pojedynku tegorocznego sezonu na zapleczu ekstraklasy piłkarze Miedzi Legnica tylko zremisowali na własnym stadionie z GKS 1962 Jastrzębiem. Bramkę dla miejscowych zdobył Maciej Śliwa. Po przerwie wyrównał z rzutu karnego Kamil Szymura.