×
W siedzibie KGHM odbędzie się dziś Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Podczas posiedzenia przyjęte zostaną sprawozdania finansowe za ubr. Akcjonariusze pochylą się też nad absolutorium dla zarządu i członków RN

Miedź zremisowała u siebie. W barażach z Radomiakiem

W ostatnim pojedynku tegorocznego sezonu na zapleczu ekstraklasy piłkarze Miedzi Legnica tylko zremisowali na własnym stadionie z GKS 1962 Jastrzębiem. Bramkę dla miejscowych zdobył Maciej Śliwa. Po przerwie wyrównał z rzutu karnego Kamil Szymura.

Miedzianka przystępowała do tego meczu w roli faworyta. Legniczanie mieli już zapewniony udział w barażach o ekstraklasę. W zupełnie odmiennych nastrojach byli goście z Jastrzębia, którzy jeszcze drżeli o utrzymanie się w 1. lidze. Trener Miedzi wystawił rezerwowy skład, ale nie znaczyło to, że legniczanie oddadzą mecz bez walki. Zaczęło się dobrze dla miejscowych, bo gola na 1:0 zdobył Śliwa. GKS jednak wyrównał. W 50. min. bramkę z karnego strzelił Szymura. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Teraz legniczanie zmierzą się z Radomiakiem Radom. Stawką będzie awans do finału baraży o ekstraklasę.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Wracają Rodzinne Sportowe Soboty pod auspicjami spółki KGHM

Wraz z początkiem lutego, powracają „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez spółkę KGHM Polska Miedź. Od teraz, co miesiąc, mieszkańcy zagłębia miedziowego będą mogli aktywnie spędzić czas na grze w piłkę nożną, siatkówkę, spróbować swoich sił nawet w sztukach walki.

Rządowe pieniądze na inwestycje drogowe dla powiatu legnickiego

Rządowe pieniądze szerokim strumieniem znów popłyną do lokalnych samorządów zagłębia miedziowego. Dzisiaj minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, odwiedził kilka gmin wręczając przedstawicielom lokalnych władz symboliczne czeki.

Fotowoltaika na stadionie. Oszczędności na poziomie 40 tysięcy złotych

Piłkarski stadion Zagłębia Lubin został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki tej inwestycji, klub będzie pozyskiwał energię z własnego źródła, a to z kolei pozwoli na oszczędności rzędu nawet 40 tysięcy złotych rocznie.

Nie siedź w domu przed telewizorem, wyjdź i spal kalorie

Po świątecznym, obfitym posiłku, warto spędzić trochę dłużej czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, tym bardziej, że pogoda jest wręcz idealna na świąteczne spacery w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.

Kompletnie pijany kierowca jeździł w Legnicy rozbitym autem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jeździł sobie po mieście poważnie rozbitym autem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opatowskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Strażacy z Legnicy ruszyli na południe Francji gasić ogromne pożary

Kilkuosobowa grupa strażaków z Legnicy dołączyła do swoich kolegów z całego Dolnego Śląska do konwoju jadącego do Francji. Pożarnicy są już na miejscu i pomagają swoim francuskim kolegom gasić ogromne pożary domów mieszkalnych, lasów i nieużytków. 

Sport

80 lat Zagłębia Lubin. Rodzinny festyn i turniej kibiców

Sportowe emocje, spotkania z piłkarskimi legendami, koncerty, konkursy i atrakcje dla całych rodzin – tak zapowiada się wyjątkowe wydarzenie przygotowane z okazji 80-lecia Zagłębia Lubin. W sobotę, 13 czerwca, na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin odbędzie się festyn rodzinny połączony z turniejem kibiców Zagłębia Lubin i zaprzyjaźnionych drużyn z Gdyni, Bytomia, Opola, Bydgoszczy. 

Rozmaitości