×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Ciężarowcy Górnika Polkowice na medal

W dobrych nastrojach powrócili do domu ciężarowcy KPC Górnika Polkowice. W mistrzostwach Polski do lat 20, złoty medal wywalczył Daniel Kołecki, a srebro zdobył Bartosz Kocyło.

Daniel Kołecki stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 102 kg. Polkowiczanin w rwaniu zaliczył ciężar 137 kg, w podrzucie 179 kg, co w dwuboju przełożyło się na 316 kg. Z kolei w kategorii wagowej do 73 kg, Bartosz Kocyło wywalczył srebrny medal z wynikiem 256 kg (110 kg w rwaniu i 146 kg w podrzucie). Dodatkowo zawodnik Górnika zdobył tzw. „mały” złoty medal w podrzucie.

Inna zawodniczka Górnika, Martyna Mojsa, w kategorii wagowej do 64 kg, z wynikiem 136 kg w dwuboju (59+77) zajęła 5. miejsce. W klasyfikacji klubowej, Górnik zajął ostatecznie 16. miejsce spośród wszystkich 59 sklasyfikowanych klubów.

Cztery medale polkowickich sztangistów

Worek medali przywieźli sztangiści z klubu KPC Górnik Polkowice z młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23. Zawody odbyły się w Bydgoszczy.

Walczyli z ciężarami o Puchar Burmistrza Polkowic

Weronika Zielińska – Stubińska okazała się najlepszą wśród pań zawodniczką w trakcie Turnieju Barbórkowego w Podnoszeniu ciężarów o Puchar Burmistrza Polkowic. Z kolei wśród panów tym mianem może się poszczycić Daniel Goljasz.

Wychowanek Górnika bez olimpijskiego medalu

Arkadiusz Michalski, wychowanek klubu KPC Górnika Polkowice, zajął siódme miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polak uzyskał w dwuboju 391 kilogramów. Wygrał reprezentant Uzbekistanu. Akbar Djurajew był poza zasięgiem rywali uzyskując łącznie 430 kilogramów.

Wychowanek KPC Górnika Polkowice powalczy o medal olimpijski

Wiele sportowych emocji czeka nas dziś podczas jedenastego dnia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. O medal powalczy wychowanek klubu KPC Górnika Polkowice, Arkadiusz Michalski. Utytułowany ciężarowiec obecnie reprezentuje barwy KS Budowlanych Opole. Transmisja z zawodów w podnoszeniu ciężarów w TVP Sport o godzinie 12.50.

Specjalna nagroda rektora UJW dla wspaniałej sportsmenki

Jest młoda, atrakcyjna i choć z pozoru wygląda na kruchą istotę, jej sportową pasją są ciężary. Na ostatnich mistrzostwach Polski uzyskała w podrzucie 80 kilogramów, co dało jej trzecie miejsce. Martyna Mojsa na co dzień studiuje pedagogikę na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Szkoła postanowiła docenić 20-letnią sportsmenkę fundując specjalną nagrodę w wysokości 3 tys. […]

Jakub Michalski na najwyższym stopniu podium

Jakub Michalski – KPC Górnik Polkowice, zwycięzcą 42.Turnieju Barbórkowego o Puchar Burmistrza Polkowic w Podnoszeniu Ciężarów.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.