×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Cztery medale polkowickich sztangistów

Worek medali przywieźli sztangiści z klubu KPC Górnik Polkowice z młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23. Zawody odbyły się w Bydgoszczy.

Sztab szkoleniowy ma sporo powodów do satysfakcji. Młodzi ciężarowcy z Polkowic zdobyli na mistrzostwach Polski U-23 cztery medale. W kategorii wagowej do 64 kg, Martyna Mojsa z wynikiem 135 kg w dwuboju (55 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie) zdobyła brązowy medal. Jakub Michalski w swojej kategorii do 96 kg zdobył srebrny medal uzyskując 320 kg w dwuboju (140+180).

W kategorii wagowej do 102 kg rewelacyjnie spisał się Daniel Kołecki. Polkowiczanin zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski zaliczając wszystkie swoich sześć podejść, poprawił rekordy życiowe i zaliczył 340 kg w dwuboju (152+188). Świetnie wypadł także jego kolega – Patryk Sawulski, który na pomoście wywalczył srebrny medal.

W klasyfikacji Sinclaira spośród wszystkich startujących zawodników, Daniel Kołecki zajął 5. miejsce, Patryk Sawulski – 7.,  a Jakub Michalski 9. miejsce. W klasyfikacji drużynowej wśród mężczyzn, polkowicki klub zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Jubileusz z przytupem. Ciężarowcy drużynowymi mistrzami Polski

Polkowicki klub podnoszenia ciężarów „Górnik” świętuje w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odbyła się oficjalna uroczystość połączona z wręczeniem odznaczeń zasłużonym działaczom i zawodnikom. W tym samym dniu zorganizowano zawody, w których polkowiczanie odnieśli historyczny sukces.

Ciężarowcy Górnika ze złotymi medalami MP

Bartosz Kocyło oraz Igor Osuch zdobyli złote medale na mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów. Trzeci z reprezentantów Górnika Polkowice, Arkadiusz Rutka zajął w swojej kategorii wagowej ósme miejsce.

Walczyli z ciężarami o Puchar Burmistrza Polkowic

Weronika Zielińska – Stubińska okazała się najlepszą wśród pań zawodniczką w trakcie Turnieju Barbórkowego w Podnoszeniu ciężarów o Puchar Burmistrza Polkowic. Z kolei wśród panów tym mianem może się poszczycić Daniel Goljasz.

Wychowanek Górnika bez olimpijskiego medalu

Arkadiusz Michalski, wychowanek klubu KPC Górnika Polkowice, zajął siódme miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polak uzyskał w dwuboju 391 kilogramów. Wygrał reprezentant Uzbekistanu. Akbar Djurajew był poza zasięgiem rywali uzyskując łącznie 430 kilogramów.

Wychowanek KPC Górnika Polkowice powalczy o medal olimpijski

Wiele sportowych emocji czeka nas dziś podczas jedenastego dnia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. O medal powalczy wychowanek klubu KPC Górnika Polkowice, Arkadiusz Michalski. Utytułowany ciężarowiec obecnie reprezentuje barwy KS Budowlanych Opole. Transmisja z zawodów w podnoszeniu ciężarów w TVP Sport o godzinie 12.50.

W Polkowicach pokazali moc. Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów

Druga edycja indywidualnego Pucharu Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów przeszła już do historii. W sobotnie popołudnie na pomoście rywalizowało 14 najlepszych zawodników w kraju. Zwyciężył pochodzący z Polkowic Arkadiusz Michalski, uzyskując łączny wynik w dwuboju – 380 kg (170 w rwaniu i 210 w podrzucie).

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.