×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Wychowanek Górnika bez olimpijskiego medalu

Arkadiusz Michalski, wychowanek klubu KPC Górnika Polkowice, zajął siódme miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polak uzyskał w dwuboju 391 kilogramów. Wygrał reprezentant Uzbekistanu. Akbar Djurajew był poza zasięgiem rywali uzyskując łącznie 430 kilogramów.

W tym konkursie po cichu liczyliśmy na medal. 31-letni wychowanek polkowickiego klubu, reprezentujący obecnie Budowlanych Opole, ma na swoim koncie sporo międzynarodowych sukcesów. To przecież brązowy medalista mistrzostw świata z 2018 roku i złoty medalista mistrzostw Europy. Pięć lat temu w Rio de Janeiro w konkursie olimpijskim zajął siódme miejsce. Teraz liczył na zdecydowanie więcej.

W rwaniu uzyskał wynik 175 kg, co dało mu dopiero 9. lokatę. W podrzucie Polak „wycisnął” 216 kg, ale zrezygnował z kolejnych prób i zakończył konkurs z łączną notą 391 kg. W ostatecznej klasyfikacji zajął siódme miejsce. Wygrał reprezentant Uzbekistanu, Akbar Djurajew, który łącznym wynikiem 430 kg ustanowił nowy rekord olimpijski. Srebro zdobył Simon Martirosjan z Armenii, a brąz – Łotysz Arturs Plesnieks.

Jubileusz z przytupem. Ciężarowcy drużynowymi mistrzami Polski

Polkowicki klub podnoszenia ciężarów „Górnik” świętuje w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odbyła się oficjalna uroczystość połączona z wręczeniem odznaczeń zasłużonym działaczom i zawodnikom. W tym samym dniu zorganizowano zawody, w których polkowiczanie odnieśli historyczny sukces.

Cztery medale polkowickich sztangistów

Worek medali przywieźli sztangiści z klubu KPC Górnik Polkowice z młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23. Zawody odbyły się w Bydgoszczy.

Ciężarowcy Górnika ze złotymi medalami MP

Bartosz Kocyło oraz Igor Osuch zdobyli złote medale na mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów. Trzeci z reprezentantów Górnika Polkowice, Arkadiusz Rutka zajął w swojej kategorii wagowej ósme miejsce.

Walczyli z ciężarami o Puchar Burmistrza Polkowic

Weronika Zielińska – Stubińska okazała się najlepszą wśród pań zawodniczką w trakcie Turnieju Barbórkowego w Podnoszeniu ciężarów o Puchar Burmistrza Polkowic. Z kolei wśród panów tym mianem może się poszczycić Daniel Goljasz.

Paraolimpijczyk z Polkowic powalczy o medale. Kibicujemy Filipowi!

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio mamy swojego reprezentanta. Pochodzący z Polkowic Filip Rodzik, specjalizuje się w strzelectwie sportowym. Za paraolimpijczyka trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że uda mu się zdobyć medal z najcenniejszego kruszcu.

Wychowanek KPC Górnika Polkowice powalczy o medal olimpijski

Wiele sportowych emocji czeka nas dziś podczas jedenastego dnia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. O medal powalczy wychowanek klubu KPC Górnika Polkowice, Arkadiusz Michalski. Utytułowany ciężarowiec obecnie reprezentuje barwy KS Budowlanych Opole. Transmisja z zawodów w podnoszeniu ciężarów w TVP Sport o godzinie 12.50.