×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Cuprum Lubin wciąż bez ligowego zwycięstwa

Kibice Cuprum Lubin muszą znów uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. W Sosnowcu w pojedynku z zespołem MKS Będzin, lubinianie przegrali 1:3.

Dzisiejszy mecz był spotkaniem dwóch drużyn, które w tym sezonie nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa. MKS Będzin rozpoczął pierwszy set od wygranej do 20. W drugiej partii lubinianie prowadzili już 21:19, ale Będzin zdobył pod rząd cztery oczka i lubinianie stanęli oddając ten set. MKS wygrał do 23 i był na ostatniej prostej do zwycięstwa za trzy punkty.

W trzeciej partii Miedziowi zagrali już zdecydowanie lepiej i wygrali do 20. Ostatnie słowo należało jednak do „gospodarzy” (mecz odbył się w Sosnowcu-przyp.red.) i czwarty set wygrali do 21.

Statuetka dla najlepszego zawodnika meczu trafiła do rąk Rafała Faryny – atakującego zespołu z Będzina.

Sport

Akademia Klasy Extra ponownie zagościła na boiskach Zagłębia

Po raz kolejny do Lubina zawitała Akademia Klasy Extra. Na boiskach treningowych rywalizowało kilkudziesięciu zawodników z różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Nie zabrakło też dziewcząt, które równie z wielkim zapałem, jak chłopcy, rozgrywały swoje mecze. Na najlepszych czekały nagrody i puchary.

Zaproszenie na Drugie Śniadanie w polkowickim parku

Z inicjatywy Polkowickiej Rady Kobiet, już dziś, odbędzie się wydarzenie, które ma na celu międzypokoleniową integrację mieszkańców na świeżym powietrzu, ale w kameralnej, sąsiedzkiej atmosferze. Imprezę pod hasłem: „Drugie Śniadanie” zaplanowano w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Start o godz. 10.