×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Fotografie pełne wspomnień. Wystawa z okazji 75-lecia Górnika

Byli zawodnicy i trenerzy, działacze, a przede wszystkim kibice wzięli udział w uroczystym otwarciu plenerowej wystawy z okazji 75-lecia piłkarskiego Górnika Polkowice. – To sztafeta pokoleń: zawodników, kibiców, trenerów, działaczy sportowych, która przyczyniła się do wielkich emocji sportowych – mówił na otwarciu burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Choć wystawa prezentowana jest w polkowickim rynku już od kilku tygodni, uroczyste jej otwarcie nastąpiło w sobotnie popołudnie. Wstęgę przecinali wspólnie burmistrz Łukasz Puźniecki i prezes polkowickiego klubu, Waldemar Jedynak.

-Historia klubu jest szczególna dla Polkowic. Przez te siedemdziesiąt pięć lat zmieniało się całe nasze miasto – od powojennej wioski po jedno z najbardziej prężnie rozwijających się miast Zagłębia Miedziowego. Sztafeta pokoleń – zawodników, kibiców, trenerów, działaczy sportowych, która przyczyniła się do wielkich emocji sportowych. Byliśmy z naszą drużyną w tych najbardziej świetnych momentach ale również w tych trudniejszych chwilach. I w niższych klasach rozgrywek. Nigdy nie brakowało nam miłości do drużyny, miłości do tego klubu jakim jest Górnik Polkowice. Wierzę, że klub czeka świetlana przyszłość – jestem kibicem Górnika z całego serca i liczę na to, że najbliższe kolejki w drugiej lidze pokażą to, że jesteśmy drużyną zasługującą na sukces – mówił podczas otwarcia ekspozycji burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Na polkowickim rynku nie brakowało dawnych działaczy, trenerów, zawodników. Licznie przybyli też kibice i piłkarze pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych. Wystawa prezentuje kilkanaście fotogramów historii Górnika od momentu powstania klubu do czasów współczesnych. Ekspozycję można oglądać do końca września.

Sponsorem wystawy są gmina Polkowice oraz spółka KGHM Polska Miedź S.A.

 
IMGP1813
IMGP1788
IMGP1783
IMGP1780
IMGP1709

Wybrane dla Ciebie

Święto Drzewa w Polkowicach. Dbajmy o nasze naturalne środowisko!

Przez dwa dni w polkowickim rynku zrobi się zielono i ekologicznie. Wszystko za sprawą rozpoczętego dzisiaj Polkowickiego Dnia Drzewa. Na wszystkich chętnych czekają warsztaty, kiermasze, konkursy i pszczela pasieka.

Odznaczenia, gratulacje i życzenia, czyli Dzień Strażaka w Polkowicach

W polkowickim rynku odbyła się akademia z okazji Dnia Strażaka. Uroczystości powiązano z jubileuszem 30-letnia istnienia komendy powiatowej PSP. Były gratulacje i wyróżnienia. Uhonorowano nie tylko strażaków, ale także obecnych na uroczystości parlamentarzystów oraz przedstawicieli lokalnych władz.

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Pomarańczowy marsz kibiców Zagłębia na mecz z Rakowem

Przed dzisiejszym arcyważnym pojedynkiem Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, kibice miedziowego klubu zorganizowali wspólny przemarsz na stadion. Fani Zagłębia w pomarańczowych barwach ruszyli z rynku i ulicami miasta przeszli na stadion.

Uroczystości z okazji Dnia Flagi w polkowickim rynku

W samo południe w polkowickim rynku na maszcie zatrzepotała biało-czerwona flaga, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i zrobiono wspólne zdjęcie z drona. W taki sposób mieszkańcy Polkowic uczcili przypadające dziś święto flagi państwowej.

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.