×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Górnicy idą jak burza. Kolejne zwycięstwo

Nie ma mocnych na Górnika Polkowice. W kolejnym swoim meczu podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia pokonali zespół Błękitnych Stargard 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Piotr Azikiewicz i Marek Opałacz. Dla gości trafił Dawid Polkowski. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zielono-czarni umocnili się na pozycji wicelidera tracąc do prowadzących Wigier Suwałki już tylko punkt.

W ostatnim swoim meczu Błękitni przegrali wysoko z GKS-em Katowice i w dzisiejszej potyczce bardzo chcieli zrehabilitować się swoim kibicom. Zaczęło się pomyślnie dla gości. W 11. min. Szymańskiego pokonał Polkowski i przy Kopalnianej Błękitni objęli prowadzenie. Górnik odpowiedział w 34. min. golem Azikiewiczem.

Po przerwie gra się wyrównała. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia, a zwycięską bramkę dla miejscowych zdobył, wprowadzony trzy minuty wcześniej na boisko, Marek Opałacz.

Górnik Polkowice – Błękitni Stargard 2:1
Bramki: Piotr Azikiewicz 34, Marek Opałacz 89 – Dawid Polkowski 11

Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz (75, 11. Dominik Radziemski), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 3. Mateusz Magdziak, 77. Piotr Azikiewicz – 23. Eryk Sobków, 56. Michał Danilczyk (75, 20. Rafał Karmelita), 8. Bruno Żołądź, 10. Adam Borkowski (58, 37. Mateusz Piątkowski) – 29. Filip Baranowski (58, 13. Ernest Terpiłowski), 17. Mariusz Szuszkiewicz (86, 84. Marek Opałacz).

Błękitni Stargard: 57. Mariusz Rzepecki – 27. Jakub Ostrowski, 24. Krystian Kujawa, 13. Jakub Mosakowski, 14. Bartosz Sitkowski – 23. Mateusz Bochnak (75, 21. Marcin Rajch), 25. Filip Karmański (90, 9. Damian Niedojad), 10. Dawid Polkowski, 7. Michał Cywiński (79, 6. Paweł Bednarski), 11. Oskar Ryk – 15. Przemysław Brzeziański.

żółte kartki: Azikiewicz, Magdziak, Fryzowicz – Kujawa, Brzeziański, Ryk.
czerwona kartka: Piotr Azikiewicz (84. minuta, Górnik, za drugą żółtą).
sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

Górnik zremisował, ale zachował pozycję lidera

Zespoły, które walczą o ligowy byt zawsze są niewygodnym rywalem dla faworytów. Przekonali się o tym piłkarze Górnika Polkowice, którzy bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Na szczęście najgroźniejsi pretendenci do awansu do 1. ligi też pogubili punkty, więc polkowiczanie zachowali pozycję lidera tabeli.

Sport

Akademia Klasy Extra ponownie zagościła na boiskach Zagłębia

Po raz kolejny do Lubina zawitała Akademia Klasy Extra. Na boiskach treningowych rywalizowało kilkudziesięciu zawodników z różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Nie zabrakło też dziewcząt, które równie z wielkim zapałem, jak chłopcy, rozgrywały swoje mecze. Na najlepszych czekały nagrody i puchary.

Zaproszenie na Drugie Śniadanie w polkowickim parku

Z inicjatywy Polkowickiej Rady Kobiet, już dziś, odbędzie się wydarzenie, które ma na celu międzypokoleniową integrację mieszkańców na świeżym powietrzu, ale w kameralnej, sąsiedzkiej atmosferze. Imprezę pod hasłem: „Drugie Śniadanie” zaplanowano w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Start o godz. 10.