×
*** KGHM świętuje Dzień Hutnika. Centralne uroczystości odbyły się w Lubinie, natomiast spotkania biesiadne - w Głogowie. W przyszłą niedzielę, w legnickiej katedrze zostanie odprawiona msza święta ***

Gorzowianki jeszcze się bronią. Będzie czwarty mecz

W trzecim półfinałowym starciu w walce o wielki finał Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki CCC przegrały na parkiecie w Gorzowie 82:91. Tym samym gospodynie zmniejszyły stan rywalizacji na 2:1 dla CCC.

Trzeci mecz, podobnie jak dwa poprzednie, także dostarczył sporo emocji. Pierwszą kwartę wygrały miejscowe 22:20, w drugiej natomiast lepsze były Pomarańczowe i do przerwy był remis 45:45. W trzeciej kwarcie gorzowianki odskoczyły rywalkom wygrywając tę partię 26:19. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego goniły wynik, ale ostatecznie przegrały 82:91.

W serii do trzech zwycięstw CCC prowadzi z PSI Enea Gorzów Wlkp. 2:1. Czwarty mecz półfinałów odbędzie się dzisiaj, o godzinie 18. Jeśli Pomarańczowe znów polegną, o awansie do finału zadecyduje piąty mecz w Polkowicach.

Transmisję z dzisiejszego pojedynku meczu przeprowadzi TVCOM – Czwarty mecz półfinałów EBLK

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 91:82 (22:20, 23:25, 26:19, 20:18)

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Shatori Walker-Kimbrough 25, Borislava Hristova 14, Cheridene Green 14, Agnieszka Kaczmarczyk 13, Dominika Owczarzak 11, Megan Gustafson 11, Katarzyna Dźwigalska 3

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 25, Keisha Hampton 21, Dragana Stanković 18, Kamile Nacickaite 10, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 3, Weronika Gajda 2.

Minimalna porażka BC Polkowice

Koszykarki BC Polkowice doznały drugiej ligowej porażki. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego musiały tym razem uznać wyższość rywalek z Gorzowa Wielkopolskiego przegrywając nieznacznie 69:72.

Polkowiczanki walczą o wielki finał mistrzostw Polski

Rozgrywki w ekstraklasie koszykarek wchodzą w decydującą fazę. Po wyeliminowaniu z gry zawodniczek z Sosnowca, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego powalczą o finał mistrzostw Polski z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego. W sezonie zasadniczym Pomarańczowe dwukrotnie były lepsze od rywalek. Jak będzie dziś?

Dziś emocje w hali przy Dąbrowskiego. BC vs. Zagłębie

Przed nami druga kolejka rywalizacji na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego podejmą dziś wieczorem zespół Zagłębia Sosnowiec.

CCC Polkowice zbroi się na nowy sezon

Karol Kowalewski pozostaje z drużyną CCC Polkowice na kolejny sezon. Kontrakt o dwa lata przedłużyła już Weronika Gajda, kapitan zespołu. To dopiero początek karuzeli transferowej. Jak zapowiadają władze klubu, będą głośne powroty i zaskakujące transfery.

Koszykarki CCC walczą o koronę mistrzyń. Piąty decydujący mecz

Dzisiaj wieczorem poznamy nowego mistrza Polski w ekstraklasie koszykarek. Po wyrównaniu stanu rywalizacji na 2:2, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wracają do Gdyni, by powalczyć o koronę mistrzyń.

Czwarty finał palce lizać. Wróciły z dalekiej podróży i grają dalej!

Ależ emocje dostarczyły dzisiaj fanom basketu koszykarki CCC Polkowice. W czwartym finałowym pojedynku, Pomarańczowe przegrywały po dwóch kwartach z VBW Arką już 31:44. Przez kolejne dwie goniły wynik i nie dość, że doprowadziły do dogrywki, wygrały cały mecz 79:74. Mistrza Polski poznamy zatem w niedzielę na parkiecie w Gdyni.

Groźne wypadki motocyklistów! Uważajcie na drogach!

Policjanci z Legnicy apelują o rozwagę na drogach. W trakcie weekendu mundurowych wezwano do dwóch bardzo groźnych wypadków z udziałem motocyklistów. W jednym z nich zawinił kierowca jednośladu, w drugim kierujący autem osobowym. W obu przypadkach do szpitala trafili motocykliści.