×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Kibice Zagłębia wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w Lubinie

Czy pechowo grające ostatnio KGHM Zagłębie Lubin będzie w stanie pokonać niedawnego lidera PKO Ekstraklasy? Wisła Płock złapała wyraźną zadyszkę, ale to wciąż groźna i nieobliczalna drużyna. Tym bardziej, że Nafciarze potrafią wygrywać w Lubinie.

Po sześciu kolejkach ekstraklasy piłkarze z Płocka byli zdecydowanym liderem tabeli. Nafciarze punktowali aż miło, gromiąc kolejnych rywali. Kryzys przyszedł dość niespodziewanie – od następnej kolejki, w której płocczanie przegrali w Łodzi z Widzewem. W klubie przebąkiwano o „wypadku przy pracy”, ale później Wisła zremisowała u siebie z Górnikiem i przegrała ostatnio w Radomiu. Pogubione punkty sprawiły, że Nafciarze oddali fotel lidera i obecnie zajmują czwarte miejsce.

Czy Miedziowi będą w stanie pokonać dziś słabiej spisującego się ostatnio rywala z Płocka?

-Myślę, że bardzo ważne będą zaangażowanie, konsekwencja w taktyce i trzymanie się zasad. Na pewno będzie to bardzo ważny mecz i dla nas, i dla Wisły Płock. W tym sezonie jeszcze tu nie wygraliśmy, więc chcielibyśmy wynik spotkania obrócić na swoją korzyść – komentuje przed meczem obrońca Zagłębia, Aleks Ławniczak.

W poprzednim sezonie lubinianie pokonali Nafciarzy u siebie 3:1 po bramkach Dolezala i Łakomego. Dzisiaj kibice nie mieliby nic przeciwko, by powtórzyć ten wyczyn.

Początek meczu w Lubinie o godz. 15.

 

Wybrane dla Ciebie

Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

Długoletni asystent trenerów I zespołu KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Karmelita, żegna się z miedziowym klubem. O decyzji poinformowały władze Zagłębia na stronie Internetowej. Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008r.

Kick to Africa – podaruj dzieciakom piłkę z własnym autografem!

Przez cały czas trwa charytatywna akcja organizowana wspólnie przez piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków” oraz firmę R-Gol. W klubowym sklepie Zagłębia w Cuprum Arenie czekają na was piłki, które można ufundować biednym dzieciakom z Afryki. Zbliżają się Mikołajki, więc chyba nie musimy Was namawiać do czynienia dobra i sprawienia komuś ogromnej radości.

Zawodnicy Zagłębia będą trenować u siebie, potem lecą do Turcji

Do 11 grudnia piłkarze KGHM Zagłębia Lubin będą przebywać na urlopach. Dzień później wrócą do klubu i rozpoczną przygotowania do wiosny. Sztab szkoleniowy zaplanował dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Znamy zimowe plany piłkarzy Miedzi Legnica

Sztab szkoleniowy Miedzi Legnica wcale nie odpoczywa i już przygotował dla swoich piłkarzy zimową rozpiskę zajęć. W związku z mundialem, PKO Ekstraklasa ma w tym sezonie dłuższe ferie, ale to nie oznacza, że zawodnicy będą się nudzić. 

Najlepszy sezon Miedzi w wydaniu książkowym

Klub Miedź Legnica przygotował dla swoich fanów kolejną ciekawą publikację poświęconą legnickiemu zespołowi. Tym razem książka: „Miedź Legnica 2021/22” opisuje jeden z najlepszych sezonów w historii, w którym Miedzianka w efektownym stylu awansowała do ekstraklasy.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.