×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Miedź na remis, Chrobry z kompletem punktów

Sporo się działo na zapleczu ekstraklasy. Po emocjonującym meczu piłkarze Miedzi Legnica zremisowali u siebie z zespołem GKS Tychy 2:2. Ciekawie było również w Głogowie, gdzie Chrobry rzutem na taśmę pokonał Stal Rzeszów 2:1.

Samo spotkanie znakomicie ułożyło się dla Miedzi, która od początku starała się narzucić swój styl gry. W 10 minucie legniczanie szybkimi podaniami przedarli się przez defensywę przyjezdnych. Iban Salvador Edu podał do Bartosz Guzdka, ten odegrał do Damiana Michalika, a ostatni z wymienionych precyzyjnie uderzył z prawej strony pola karnego w długi róg bramki Macieja Kikolskiego.

Radość zielono-niebiesko-czerwonych nie trwała długo. Dwie minuty później Daniel Rumin dośrodkował z prawej strony, a Bartosz Śpiączka strzałem głową od poprzeczki trafił do siatki. To wcale nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Obie drużyny zainteresowane były wyłącznie kompletem punktów. W 23 minucie Norbert Wojtuszek uderzył z dystansu obok bramki zespołu znad Kaczawy. Miedź była konkretniejsza. W 30 minucie Mehdi Lehaire strzałem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki, po zgraniu głową przez Tarsiego Aguado. Tuż przed przerwą nieznacznie obok słupka zza pola karnego uderzył Kamil Antonik.

Pięć minut po przerwie Rumin strzelił z prawej strony pola karnego, a Jakub Mądrzyk odbił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera piłka trafiła w rękę Michała Kostki, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Wiktor Żytek. W 65 minucie groźnie uderzył Salvador, ale Kikolski chwycił piłkę. Z kolei w 79 minucie indywidualną akcję przeprowadził Emmanuel Agbor, ale jego strzał obronił bramkarz tyszan. Wynik do końca nie uległ już zmianie i Miedzianka zremisowała 2:2 z GKS Tychy.

W innym meczu piłkarze Chrobrego Głogów wygrali na Wita Stwosza z zespołem Stali Rzeszów 2:1. Brami dla gospodarzy zdobyli Tabiś i Hanc, dla rywali trafił Thill.

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:2 (2:1)

Bramki: Damian Michalik (10’), Mehdi Lehaire (30’) – Bartosz Śpiączka (12’), Wiktor Żytek (53’-k.)

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk – 6. Andrzej Niewulis, 8. Tarsicio Aguado Arriazu, 17. Michał Kostka, 19. Bartosz Guzdek (75’ 37. Wiktor Bogacz), 25. Nemanja Mijusković, 26. Florian Hartherz (86’ 23. Jurich Carolina), 59. Mehdi Lehaire (66’ 22. Iwo Kaczmarski), 66. Iban Salvador Edu (86’ 10. Krzysztof Drzazga), 69. Damian Michalik (67’ 18. Emmanuel Agbor), 98. Kamil Antonik

GKS: 1. Maciej Kikolski – 4. Marko Dijaković (64’ 77. Patryk Mikita), 6. Nemanja Nedić, 9. Daniel Rumin (64’ 8. Marcin Szpakowski), 16. Jakub Budnicki, 18. Bartosz Śpiączka (90+4′ 19. Maksymilian Stangret), 20. Norbert Wojtuszek, 22. Julius Ertlthaler (64’ 23. Mateusz Radecki), 24. Dominik Połap (72’ 26. Jakub Bieroński), 25. Wiktor Żytek, 33. Jakub Tecław.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

W ścinawskiej remizie strażackiej praca wre!

Najpierw ściany działowe, a teraz wymiana dachu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej już nie mogą się doczekać końca prac przy przebudowie remizy. Pod koniec marca budowlańcy postawili ściany działowe. W ostatnich dniach zajęli się wymianą dachu.

Ruszyły prace przy rozbudowie drogi w Księginicach

W Księginicach rozpoczęły się prace drogowe przy rozbudowie jednego z odcinków, który docelowo będzie stanowił alternatywne połączenie Księginic z droga krajową nr 36 w kierunku Lubina i Ścinawy.

Cross Straceńców już jutro! Musicie tam być!

Godziny dzielą nas od rozpoczęcia 14. edycji Crossu Straceńców. Chętnych do zmierzenia się z trudnymi trasami i przeszkodami nie brakuje. Na mecie stawi się kilkaset osób by zmierzyć się z własnymi słabościami!