×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Miedziowe znów zgarniają pełną pulę

Lubińskie szczypiornistki nie mają sobie równych. W ostatnim meczu pokonały Eurobud JKS Jarosław i wróciły do Lubina z kolejnymi punktami.

Pierwsze minuty spotkania w Jarosławiu nie wróżyły dobrze Miedzowym. To drużyna przeciwna zdobyła pierwsze punkty i wyszła na prowadzenie. Na szczęście dla lubinianek nie trwało to długo. Zagłębie wyszło na prowadzenie przy wyniku 5:4 i ju go nie oddało.

Lubinianki otrząsnęły się z letargu i błyskawicznie zaczęły budować swoją przewagę. Obrona Lubina była szczelna, a akcje zakończone celnymi rzutami. A tych nie brakowało. W pierwszej połowie meczu Miedziowe rzuciły rywalkom 20 goli.

W drugiej połowie meczu niewiele się zmieniło. To znów Zagłębie dominowało na parkiecie. Festiwal strzelecki w wykonaniu Miedziowych trwał w najlepsze, a dziewczyny z JKS pogrążały się z każdą minutą coraz bardziej. Eurobud nie miał kompletnie pomysłu na to jak pokonać Zagłębie. Lubinianki perfekcyjnie to wykorzystywały. Na 10 minut przed końcem meczu na tablicy wyników było 20:31. Kolejne trzy punkty zdobyły rywalki Miedziowych, ale na niewiele się to zdało, bo cały mecz zakończył się rezultatem 31:23 dla Zagłębia.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 23:31 (14:20)

JKS: Djurasinović, Kucharczyk – Balsam 9, Zimny 5, Smolinh 4, Kozimur 3, Vukcević 1, Nestsiaruk 1, Dorsz, Mrden, Gadzina, Strózik, Wołownyk, Guziewicz.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 11, Górna 5, Kochaniak-Sala 5, Zawistowska 3, Drabik 3, Matieli 3, Grzyb 1, Miłek, Galińska, Milojević, Hartman, Noga.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Okazała sektorówka, race, jeden zatrzymany kibic

Kilkudziesięciu policjantów wydziałów prewencji, kryminalni i funkcjonariusze ruchu drogowego, zabezpieczało wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa. Kibice obu drużyn odpalili race a fani Zagłębia dodatkowo zaprezentowali okazałą sektorówkę. Obyło się bez incydentów, ale policja zatrzymała jednego kibica Rakowa.

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.