×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Młodzi piłkarze KGHM Zagłębia Lubin brązowymi medalistami Polski!

Kolejny sezon i kolejny medal do kolekcji do Lubina przywieźli zawodnicy z drużyny U-17. Tym razem podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko i Karola Maliszewskiego zdobyli brązowy medal! W decydującym meczu rewanżowym, Miedziowi pokonali zespół Jagiellonii Białystok 3:2.Gratulujemy!

W pierwszym meczu, lubinianie nie dali żadnych szans rywalom z Białegostoku wygrywając pewnie i zasłużenie 4:0. W rewanżu też byli lepsi zwyciężając 3:2. Gole dla Zagłębia zdobyli: Dominik Gregorski, Marcel Reguła oraz Bartłomiej Wandachowicz.

Gratulujemy! Jak widać Zagłębie młodzieżą stoi.

CLJ U-17 (2. mecz o 3 miejsce)
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 3:3 (2:2)

BRAMKI: DRYGIEL 6′, MAZUREK 33′ (K.), PIETRUSZEWSKI 90+3′ (K.) – GREGORSKI 14′, REGUŁA 45+3′, WANDACHOWICZ 64′

JAGIELLONIA: SUCHOCKI – KUCZYŃSKI, RUSIŁOWICZ, KOJ, CHOLEWA, CHILMON (50′ RETERSKI), KOZŁOWSKI, STYPUŁKOWSKI (80′ WARABIDA), MAZUREK (63′ PAWELCZYK), RYBAK (36′ JAROSZUK), DRYGIEL (84′ PIETUSZEWSKI);

ZAGŁĘBIE: 1. MATYSEK – 2. KORDUS, 3. OSUCH, 4. CISEK, 5. ROGOWSKI – 6. WANDACHOWICZ (76′ 15. ROKITA), 7. DOROŻKO (69′ 16. SOWIECKI), 8. DROŹDZIK (46′ 18. DZIEWIATOWSKI), 10. SZULC (24′ 17. K. NOWOGOŃSKI), 11. REGUŁA – 9. GREGORSKI;

Wynik pierwszego meczu: 4:0 dla Zagłębia
Wynik dwumeczu: 7:2 dla Zagłębia.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!