×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Młodzi piłkarze KGHM Zagłębia Lubin brązowymi medalistami Polski!

Kolejny sezon i kolejny medal do kolekcji do Lubina przywieźli zawodnicy z drużyny U-17. Tym razem podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko i Karola Maliszewskiego zdobyli brązowy medal! W decydującym meczu rewanżowym, Miedziowi pokonali zespół Jagiellonii Białystok 3:2.Gratulujemy!

W pierwszym meczu, lubinianie nie dali żadnych szans rywalom z Białegostoku wygrywając pewnie i zasłużenie 4:0. W rewanżu też byli lepsi zwyciężając 3:2. Gole dla Zagłębia zdobyli: Dominik Gregorski, Marcel Reguła oraz Bartłomiej Wandachowicz.

Gratulujemy! Jak widać Zagłębie młodzieżą stoi.

CLJ U-17 (2. mecz o 3 miejsce)
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 3:3 (2:2)

BRAMKI: DRYGIEL 6′, MAZUREK 33′ (K.), PIETRUSZEWSKI 90+3′ (K.) – GREGORSKI 14′, REGUŁA 45+3′, WANDACHOWICZ 64′

JAGIELLONIA: SUCHOCKI – KUCZYŃSKI, RUSIŁOWICZ, KOJ, CHOLEWA, CHILMON (50′ RETERSKI), KOZŁOWSKI, STYPUŁKOWSKI (80′ WARABIDA), MAZUREK (63′ PAWELCZYK), RYBAK (36′ JAROSZUK), DRYGIEL (84′ PIETUSZEWSKI);

ZAGŁĘBIE: 1. MATYSEK – 2. KORDUS, 3. OSUCH, 4. CISEK, 5. ROGOWSKI – 6. WANDACHOWICZ (76′ 15. ROKITA), 7. DOROŻKO (69′ 16. SOWIECKI), 8. DROŹDZIK (46′ 18. DZIEWIATOWSKI), 10. SZULC (24′ 17. K. NOWOGOŃSKI), 11. REGUŁA – 9. GREGORSKI;

Wynik pierwszego meczu: 4:0 dla Zagłębia
Wynik dwumeczu: 7:2 dla Zagłębia.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.