×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Okolicznościowa koszulka Biegu Barbórkowego tylko do 5 października

Organizatorzy 37. Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą przypominają o możliwości zakupu okolicznościowej koszulki. Kolekcjonerski gadżet wraz z pakietem startowym można kupić zapisując się tylko do 5 października. Zatem, kto pierwszy, ten lepszy!

Bieg Barbórkowy jest już na tyle znaną imprezą biegową w regionie, że nie musimy specjalnie zapraszać do udziału. Ostatniego dnia sierpnia ruszyły zapisy i przy tej okazji organizatorzy zaprezentowali okolicznościową koszulkę, która będzie miłym dodatkiem do pakietu startowego. By ją zdobyć – w wersji męskiej lub damskiej – należy zapisać się do 5 października. Koszt – 100 zł.

Przypominamy, że tegoroczna edycja 37. Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą odbędzie się w niedzielę, 22 października, o godz. 11. Start zaplanowano przy hali RCS, natomiast metę – już w samej hali. Limit zawodników w tym roku wynosi 1500 osób. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów ulicami Lubina.

Zapisy do 37. Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą.

 
bieg1
koszulka

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!