×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Plan na Poznań zrealizowany. Pomarańczowe nie zwalniają tempa

Koszykarki CCC były zdecydowanym faworytem ostatniego spotkania 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego walcząc o punkty z Enea AZS Poznań nie mogły stracić czujności i oddać piłki.

Ten kto oglądał mecz wiedział, że łatwo nie było. Pierwsze minuty tego spotkania to walka ze swoimi słabościami w ekipie Pomarańczowych. Polkowiczanki miały poważny problem ze złapaniem dobrego rytmu na parkiecie.Wymuszone działania, złe podania, niecelne rzuty… to wszystko wykorzystywały ich rywalki. Poznanianki po pierwszej kwarcie prowadziły 18:13.

Druga kwart to na szczęście zupełnie inna ekipa z Polkowic. CCC Polkowice odzyskało skuteczność, w szczególności Keisha Hampton, która w całym spotkaniu zdobyła 24 punkty będąc najlepiej punktującą zawodniczką na placu gry. Ponownie nie zawiodła Weronika Telenga, która zanotowała 18 punktów i 12 zbiórek.

– W drugiej połowie realizowałyśmy swoje założenia i dlatego z tego meczu wychodzimy obronną ręką – oceniła podkoszowa.

Po trzeciej kwarcie polkowiczanki prowadziły 58:44. Goście ostatni cios wyprowadzili w ostatniej ćwiartce, którą wygrali 28:15. Dużą rolę w tym meczu odegrała Weronika Gajda, która po chaotycznym początku ustawiła grę swojej drużyny. Kapitan polkowickiego zespołu zanotowała w sumie 6 asyst, czyli tyle, ile cały zespół Akademiczek. Pomarańczowe wygrały pewnie 86:59. To 14 zwycięstwo polkowickiej drużyny.

– Poznań to trudny teren, a w Polkowicach przeprawa z naszymi rywalkami była ciężka, więc tym bardziej cieszy nas dzisiejsze zwycięstwo. Gratulacje dla naszych dziewczyn, ale także brawa dla gospodarzy za dobrą postawę  w pierwszej połowie, w której postawili nam trudne warunki – podsumował mecz trener Karol Kowalewski.

Enea AZS Poznań – CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)

Enea AZS Poznań: Jovana Popović 21, Tiffany Brown 16, Julia Adamowicz 9, Marta Nowicka 8, Liliana Banaszak 5.

CCC Polkowice: Keisha Hampton 24, Weronika Telenga 18 (12 zbiórek), Kamile Nacickaite 13, Aaryn Ellenberg-Wiley 13, Weronika Gajda 9, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 3, Amanda Kantzy 2.

Dziś emocje w hali przy Dąbrowskiego. BC vs. Zagłębie

Przed nami druga kolejka rywalizacji na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego podejmą dziś wieczorem zespół Zagłębia Sosnowiec.

CCC Polkowice zbroi się na nowy sezon

Karol Kowalewski pozostaje z drużyną CCC Polkowice na kolejny sezon. Kontrakt o dwa lata przedłużyła już Weronika Gajda, kapitan zespołu. To dopiero początek karuzeli transferowej. Jak zapowiadają władze klubu, będą głośne powroty i zaskakujące transfery.

Koszykarki CCC walczą o koronę mistrzyń. Piąty decydujący mecz

Dzisiaj wieczorem poznamy nowego mistrza Polski w ekstraklasie koszykarek. Po wyrównaniu stanu rywalizacji na 2:2, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wracają do Gdyni, by powalczyć o koronę mistrzyń.

Czwarty finał palce lizać. Wróciły z dalekiej podróży i grają dalej!

Ależ emocje dostarczyły dzisiaj fanom basketu koszykarki CCC Polkowice. W czwartym finałowym pojedynku, Pomarańczowe przegrywały po dwóch kwartach z VBW Arką już 31:44. Przez kolejne dwie goniły wynik i nie dość, że doprowadziły do dogrywki, wygrały cały mecz 79:74. Mistrza Polski poznamy zatem w niedzielę na parkiecie w Gdyni.

Jak Feniks z popiołów. Pomarańczowe pokazały charakter i grają dalej

Gdy pierwszą kwartę trzeciego finałowego pojedynku w Polkowicach, gdynianki wygrały 26:15, kibice śledzący transmisję Internetową wzięli głęboki oddech. Na szczęście polkowiczanki odrodziły się jak Feniks z popiołów i w drugiej partii wręcz zdemolowały rywalki. Ostatecznie CCC wygrało u siebie z zespołem VBW Arka Gdynia 74:59 doprowadzając do czwartego starcia.

Zagrają z nożem na gardle. CCC nie składa broni. Dziś trzeci mecz!

Finałowe starcie w ekstraklasie koszykarek wchodzi w decydującą fazę. Jeśli podopieczne trenera Karola Kowalewskiego po raz trzeci przegrają z zespołem VBW Arka Gdynia, koronacja mistrzyń Polski nastąpi już dziś wieczorem. Kibice pomarańczowych liczą jednak, że CCC doprowadzi do czwartego meczu i o wszystkim zadecyduje pojedynek w Gdyni.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.