×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Porażka CCC na zakończenie rundy zasadniczej

Porażką zakończyły sezon zasadniczy koszykarki CCC Polkowice. Wiceliderki tabeli Energa Basket Ligi Kobiet przegrały w Gorzowie Wielkopolskim z Eneą 73:92. Pomarańczowe teraz mogą już spokojnie skupić się na grze w play off, w których na początek zmierzą się z zespołem Politechniki Gdańskiej.

Do Gorzowa polkowiczanki pojechały z zapewnionym miejscem wicelidera po rundzie zasadniczej. I może dlatego Pomarańczowe potraktowały ten mecz nieco ulgowo. Gospodynie były za to nastawione bojowo, o czym świadczą dwie pierwsze kwarty wygrane przez nie odpowiednio 33:16 i 22:17. CCC zagroziło rywalkom jedynie w trzeciej odsłonie wygrywając 31:14. Ostatnie dziesięć minut znów należały do zespołu z Gorzowa, który ostatecznie wygrał na własnym parkiecie 92:73.

Po rundzie zasadniczej polkowiczanki zajmują drugie miejsce w tabeli z bilansem 16 zwycięstw i 4 porażek. W ćwierćfinale play off wiceliderki zagrają z drużyną DGT Politechniką Gdańską. Pierwsze dwa mecze zaplanowano 13 i 14 marca w hali przy Dąbrowskiego w Polkowicach.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 92:73 (33:16, 22:17, 14:31, 23:19)

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Megan Gustafson 28, Shatori Walker-Kimbrought 19, Borislava Hristova 16, Cheridene Green 10, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Matkowska 8, Owczarzak 3.

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 19, Weronika Gajda 19, Keisha Hampton 11, Kamile Nacickaite 8, Dragana Staknović 7, Klaudia Gertchen 7, Weronika Telenga 2.

Minimalna porażka BC Polkowice

Koszykarki BC Polkowice doznały drugiej ligowej porażki. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego musiały tym razem uznać wyższość rywalek z Gorzowa Wielkopolskiego przegrywając nieznacznie 69:72.

Polkowiczanki walczą o wielki finał mistrzostw Polski

Rozgrywki w ekstraklasie koszykarek wchodzą w decydującą fazę. Po wyeliminowaniu z gry zawodniczek z Sosnowca, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego powalczą o finał mistrzostw Polski z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego. W sezonie zasadniczym Pomarańczowe dwukrotnie były lepsze od rywalek. Jak będzie dziś?

Dziś emocje w hali przy Dąbrowskiego. BC vs. Zagłębie

Przed nami druga kolejka rywalizacji na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego podejmą dziś wieczorem zespół Zagłębia Sosnowiec.

CCC Polkowice zbroi się na nowy sezon

Karol Kowalewski pozostaje z drużyną CCC Polkowice na kolejny sezon. Kontrakt o dwa lata przedłużyła już Weronika Gajda, kapitan zespołu. To dopiero początek karuzeli transferowej. Jak zapowiadają władze klubu, będą głośne powroty i zaskakujące transfery.

Koszykarki CCC walczą o koronę mistrzyń. Piąty decydujący mecz

Dzisiaj wieczorem poznamy nowego mistrza Polski w ekstraklasie koszykarek. Po wyrównaniu stanu rywalizacji na 2:2, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wracają do Gdyni, by powalczyć o koronę mistrzyń.

Czwarty finał palce lizać. Wróciły z dalekiej podróży i grają dalej!

Ależ emocje dostarczyły dzisiaj fanom basketu koszykarki CCC Polkowice. W czwartym finałowym pojedynku, Pomarańczowe przegrywały po dwóch kwartach z VBW Arką już 31:44. Przez kolejne dwie goniły wynik i nie dość, że doprowadziły do dogrywki, wygrały cały mecz 79:74. Mistrza Polski poznamy zatem w niedzielę na parkiecie w Gdyni.