×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Siatkarski rollercoaster w lubińskiej hali

Siatkarze Cuprum Lubin w meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom pokazali, że horrory nie są im obce. Emocje sięgały zenitu w lubińskiej hali. Ostatecznie to właśnie lubinianie wygrali, ale o wynik bili się do piątego seta.

Z początku gra była bardzo wyrównana, jednak po chwili to rywale Miedziowych zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Czarni byli zdecydowani i chcieli wygrać seta. Tego zakończył blok Bartłomieja Lemańskiego (18:25). Lubinianie mieli nad czym myśleć i chyba te kilka minut przerwy w grze wiele im dało, bo na drugiego seta wyszli z zupełnie innym nastawieniem. Zaczęli dobrze grać w bloku, wychodzili z szybkimi kontrami. Te działania błyskawicznie przyniosły rezultaty na tablicy wyników. Do tego doszła mocna zagrywka i Adam Lorenc na skrzydle. Drugi set Cuprum wygrało 25:19.

Trzeci set był niezwykle zacięty. Obydwie drużyny wiedziały, że to ważny moment. Przez cały czas na tablicy był remis. I właśnie wtedy w pole serwisowe wszedł Kajetan Kubicki, który posłał dwie tak mocne zagrywki, że wróciły na stronę Miedziowych, a ci błyskawicznie to wykorzystali łapiąc kolejne punkty.  Końcówka seta była zacięta. Czarni doprowadzili do remisu przy stanie 23:23 i zdołali wygrać kończąc seta z wynikiem 24:26.

Lubinianie czwartego seta rozpoczęli bardzo zdecydowanie i szybko wyszli na prowadzenie. Trzy punkty przewagi dzieliły zespoły do wyniku 11:8, potem Miedziowi powiększali swoją przewagę. W końcu rywale rzucili się do odrabiania strat, ale w tym momencie plany skutecznie pokrzyżował im Kajetan Kubicki, który po raz kolejny zademonstrował swoją świetną dyspozycję na zagrywce. Im bliżej do końca tym bardziej lubinianie byli pewni zwycięstwa i skończyli seta z wynikiem 25:19.

Tie-break przebiegł pod dyktando Cuprum Lubin. Od początku to właśnie lubinianie punktowali rywali nie pozwalając radomianom doprowadzić do remisu. Ostatecznie wygrali 15:12 i cały mecz 3:2.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Adam Lorenc, który zdobył aż 27 punktów. Dla atakującego to już trzecia statuetka MVP w obecnym sezonie.

MVP: Adam Lorenc
Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 15:12)
Cuprum: Ferens (1), Lorenc (27), Kubicki, Pietraszko (8), Krage (7), Berger (17), Sas (L), Szymura (L) oraz Kapica (1), Czerny, Czetowicz, Kovalov (11).
Czarni: Schulz (18), Nowak (2), Tammemaa (9), Łukasik, Lemański (4), Rusin (6), Masłowski (L) oraz Firszt (18), Gąsior, West, Ostrowski (4).