×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Słowa przeszły w czyn. Ruszyła budowa nowego boiska przy Kopalnianej

Niemal miesiąc temu w klubie Górnika Polkowice, z udziałem ministra Krzysztofa Kubowa, odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o rozbudowie infrastruktury sportowej przy ulicy Kopalnianej. Słowa przeszły w czyn i na teren budowy wjechał ciężki sprzęt budowlany. Według planów jako pierwsze powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią.

– Bardzo się cieszę z rozbudowy infrastruktury sportowej, która jest nam niezbędna. Chcemy, by Górnik Polkowice mógł dalej się rozwijać, aby te sukcesy, które dziś pokazuje pierwsza drużyna, ale również Akademia Piłkarska, mogły być kontynuowane. W tych czasach pocovidowych, to właśnie sport i rozbudowa infrastruktury są gwarancją, że wszelkie działania społeczne, które podejmujemy przyniosą wymierne korzyści nie tylko dla samych sportowców, ale także mieszkańców Polkowic – mówił miesiąc temu burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Dzisiaj na teren budowy w sąsiedztwie głównego stadionu przy ulicy Kopalnianej wjechał ciężki sprzęt. Powstanie tam boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Oprócz płyty, wykonane zostaną trybuny dla kibiców z blisko 180 miejscami siedzącymi, ogrodzenie panelowe, piłkochwyty oraz oświetlenie ledowe.

Budowa nowego boiska pochłonie około 4,4 mln zł, z czego 2,5 miliona gmina pozyskała ze środków Ministerstwa Sportu w ramach szerokiego programu: „Sportowa Polska”.

– Cieszę się bardzo, że po raz kolejny w tak krótkim czasie mogę być w Polkowicach i pogratulować kolejnych inwestycji służących wszystkim mieszkańcom. Widać, że Polkowice się rozwijają. Rozbudowa całej infrastruktury sportowej przy stadionie zagwarantuje większy komfort zawodnikom pierwszego zespołu, ale także adeptom Akademii Piłkarskiej. To był dobry wniosek – 2,5 miliona złotych dofinansowania. Cieszę się, że mogliśmy w tym wspólnie uczestniczyć i będę nadal wspierał dobre inicjatywy – mówił podczas styczniowego briefingu minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Budowa nowego boiska ze sztuczną murawą to dopiero pierwszy etap. W drugim powstanie typowe boisko treningowe o wymiarach 45 x 90m o syntetycznej nawierzchni trawiastej. Natomiast w trzecim etapie powstanie zaplecze szatniowo – sanitarne. Wybudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek z sześcioma szatniami dla drużyn, pomieszczeniami dla sędziów, salą odpraw, widownią na 48 miejsc siedzących i halą piłkarską o wymiarach 50,6 x 100,9m.

Szacowana wartość drugiego i trzeciego etapu do 9 mln zł, natomiast cała inwestycja pochłonie 13,5 mln zł.

 
gornikpolkowice013
gornikpolkowice014
gornikpolkowice003
gornikpolkowice001

Wybrane dla Ciebie

W Siedlcach rywale Górnika byli bez szans

Piłkarze Górnika Polkowice wrócili z Siedlec z tarczą. W meczu eWinner 2 Ligi zielono-czarni pokonali miejscową Pogoń 2:1. Dzięki wygranej polkowiczanie ponownie zasiedli w fotelu lidera.

Czy Górnik powróci na fotel lidera?

Piłkarze Górnika Polkowice mają szansę powrócić na fotel lidera eWinner 2. ligi. Warunek jest tylko jeden. W sobotnie popołudnie muszą pokonać na wyjeździe Pogoń Siedlce.

Nie szczędzą pieniędzy na rozwój lokalnego sportu

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Sportu. Z tej okazji władze Polkowic przypomniały, jak ważnym i istotnym elementem w codziennym funkcjonowaniu miasta są lokalne kluby sportowe.

Rozwiązali worek z golami. Futsalowcy o krok od ekstraklasy

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie futsalowcy Górnika Polkowice. W zaległym pojedynku, zielono-czarni rozbili na własnym parkiecie zespół GKS-u Tychy 11:2. Dzięki temu zwycięstwu są już o krok od awansu do ekstraklasy.

Górnik powrócił na fotel lidera 2. ligi

W zaległym meczu eWinner 2. ligi, piłkarze Górnika Polkowice wygrali na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Mariusz Szuszkiewicz. Dzięki zdobyciu pełnej puli, polkowiczanie powrócili na fotel lidera.

Kanonada Górnika. Rezerwy Lecha bezradne

Piłkarze Górnika Polkowice będą mieć udany weekend. W meczu 24. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia odprawili z kwitkiem rezerwy poznańskiego Lecha wygrywając pewnie i wysoko 4:0. Gole dla zielono-czarnych zdobyli Mateusz Piątkowski dwie oraz Eryk Sobków i Michał Danilczyk.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.