×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Szczypiornistki Zagłębia Lubin na autostradzie do mistrzostwa Polski

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa i w meczu z outsiderem ligowej tabeli zdobyły komplet trzech punktów. Podopieczne Bożeny Karkut mają już pięć punktów przewagi nad goniącą Perłą Lublin i tylko kataklizm może sprawić, że nie obronią mistrzowskiego tytułu.

Lubinianki były zdecydowanymi faworytkami pojedynku w Kielcach. Po 20. minutach Zagłębie prowadziło już 11:5, a miejscowi kibice zastanawiali się nad rozmiarami porażki swojego zespołu. Gospodynie złapały jednak wiatr w żagle i nieoczekiwanie zaskoczyły przegrywając do przerwy różnicą zaledwie dwóch bramek 12:14.

Po zmianie stron wszystko wróciło do normy, a więc lubinianki kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie wygrały w Kielcach 25:20 i umocniły się na pozycji lidera tabeli PGNiG Superligi Kobiet. W niedzielę, 7 maja, Zagłębie podejmie w hali RCS odwiecznego rywala z Lublina. Jeśli Miedziowe wygrają z Perłą, to na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu obronią tytuł mistrzyń Polski.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.