×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Trudna sytuacja Zagłębia Lubin po porażce z Grupą Azoty Unią Tarnów

Szczypiorniści Zagłębia Lubin niestety nie wykorzystali atutu własnego parkietu i w hali RCS musieli uznać wyższość rywali z Tarnowa. Podopieczni trenera Jarosława Hipnera przegrali z zespołem Azoty 25:29 (11:13). Dzięki zwycięstwu tarnowianie odbili się od dolnej części tabeli, a sytuacja lubinian staje się powoli nie do pozazdroszczenia.

To był mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Obie siódemki miały na swoim koncie po tyle samo oczek i wygrana jednej z nich zapewniała im komfort przed kolejnymi seriami spotkań. Początek pojedynku w hali RCS był niezwykle wyrównany, choć lepiej zaczęli goście, którzy prowadzili już 6:3. Miedziowi konsekwentnie gonili wynik i przegrywali już 7:8. W końcówce pierwszej połowy lepsi okazali się jednak przyjezdni wygrywając do przerwy 13:11.

Po zmianie stron kibice byli świadkami emocji do końcowej syreny. Jeszcze na 9 minut przed końcem Azoty prowadziły różnicą czterech bramek, ale Zagłębie zachowało spokój i szybko odrobiło straty. Niestety w końcówce goście zachowali więcej zimnej krwi i szybko odskoczyli wygrywając ostatecznie 29:25.

I jeszcze ważna informacja. Jutrzejsze spotkanie szczypiornistek Zagłębia Lubin z zespołem Suzuki Korona Kielce zostało odwołane. U kilku zawodniczek z Lubina stwierdzono bowiem przypadki zakażenia COVID-19.

MKS Zagłębie Lubin – Grupa Azoty Unia Tarnów 25:29 (11:13)

Zagłębie: Byczek (3/9 – 33 proc.), Schodowski (4/17 – 24 proc.), Bartosik (2/12 – 17 proc.) – Marciniak 7, Sroczyk 4, Bogacz 3, Drozdalski 3, Stankiewicz 2, Moryń 1, Drobiecki 1, Czyczykało 1, Gębala 1, Pietruszko 1, Hajnos 1, Adamski, Iskra.
Karne: 1/1
Kary: 8 min.

Grupa Azoty: Małecki (5/17 – 29 proc.), Liljestrand (4/17 – 24 proc.) – Minocki 8, Dadej 6, Kużdeba 5, Wojdan 3, Mrozowicz 3, Sanek 1, Buszkow 1, Matsuura 1, Yoshida 1, Pinda, Sikora, Kaźmierczak.
Karne: 3/3

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.