×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Trzy gole w Lubinie – i to jakie!

W kolejnym swoim meczu w grupie spadkowej, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali na własnym stadionie Koronę Kielce 2:1. Choć pojedynek obu drużyn nie był specjalnie wybitnym piłkarskim dziełem, to jednak kibice zobaczyli trzy bramki wyjątkowej urody.

W spotkaniu z Koroną do składu wrócili Evgeni Bashkirov, Sasa Balić oraz kapitan Lubomir Guldan, którzy byli nieobecni w ostatnim meczu z powodu zawieszenia za nadmiar żółtych kartek. Miejsce Alana Czerwińskiego na prawej obronie zajął Jakub Tosik. Pierwszą dogodną sytuację na zdobycie bramki mieli „Koroniarze”. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Forsell, a piłka po uderzeniu Fina przeleciała tuż obok słupka. W 21. minucie „Miedziowi” objęli prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Bashkirov i zrobił to na tyle precyzyjnie, że futbolówka przeleciała nad bramkarzem Korony i wpadła do siatki. Pięć minut później lubinianie byli bardzo blisko podwyższenia prowadzenia. W doskonałej sytuacji znalazł się Bohar, jednak kapitalną interwencją popisał się Marek Kozioł. Kolejną dogodną sytuację piłkarze KGHM Zagłębia wypracowali w 39. minucie, kiedy to Sasa Zivec dograł do Białka, a uderzenie naszego napastnika znów pewnie obronił Kozioł. Chwilę przed przerwą do wyrównania doprowadził Forsell, który pokonał Hładuna strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian. W 50. minucie Zivec czujnie zgrał piłkę do Bohara, skrzydłowy znalazł się w dobrej sytuacji, lecz futbolówka po jego uderzeniu poleciała obok słupka. Kolejny raz w spotkaniu z rzutu wolnego próbował Petteri Forsell i znów zmusił Hładuna do trudnej interwencji. W 66. minucie Evgeni Bashkirov ponownie dał „Miedziowym” prowadzenie za sprawą pięknego, dalekiego uderzenia w samo okienko bramki. W dalszej części meczu próbował także Łukasz Poręba, który w ciągu minuty dwukrotnie próbował zaskoczyć golkipera Korony. Pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry futbolówka dośrodkowana z rzutu rożnego trafiła na głowę Balicia, którego mocny strzał w ostatniej chwili obronił Kozioł. Do końca pojedynku „Miedziowi” nie zdołali już podwyższyć prowadzenia i ostatecznie wygrali z „Koroniarzami” 2:1.

Po tym zwycięstwie Zagłębie odetchnęło, bo coraz bardziej może być pewne utrzymania się w ekstraklasie. (źródło:zaglebie.com).

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin spotkali się z uczniami ogólniaka

Mówili, jak to jest być piłkarzem, podzielili się wspomnieniami z obozu przygotowawczego w Turcji i zapraszali na pierwszy w tym roku mecz na stadionie w Lubinie – z warszawską Legią. Zawodnicy Zagłębia – Arkadiusz Woźniak i Bartosz Kopacz spotkali się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.