×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Wspaniała oprawa, kolekcjonerska koszulka, tylko zwycięstwa zabrakło

Piękna i efektowna kibicowska oprawa z okazji 40. rocznicy Zbrodni Lubińskiej, świetny doping, kolekcjonerska koszulka meczowa – szkoda tylko, że piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin nie udało się zdobyć kompletu punktów. Podział punktów trzeba szanować, ale Miedziowi zasłużyli na zdecydowanie więcej.

Przed dzisiejszym pojedynkiem, obie ekipy miały po tyle samo punktów i sąsiadowały ze sobą w tabeli PKO Ekstraklasy. Piłkarze KGHM Zagłębia wystąpili w nowych, okolicznościowych koszulkach dedykowanych 40. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. 31 sierpnia 1982 roku to niezwykle ważna data w historii Lubina. Wielkie brawa dla kibiców, którzy w pierwszej połowie zademonstrowali okazałą sektorówkę z nazwiskami ofiar Zbrodni Lubińskiej. Cały stadion odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego przy powiewających flagach biało-czerwonych.

Sam mecz był dość szybki, obie ekipy stworzyły sobie sporo okazji do strzelenia gola. W pierwszej połowie zarówno Zagłębie, jak i Jagiellonia mogły zdobyć już co najmniej jedną bramkę. Gole padły dopiero w drugiej odsłonie spotkania.

W 59. min. Tomasz Makowski dośrodkował w pole karne. Do futbolówki nikt nie zdołał doskoczyć, ale ta wpadła do siatki obok totalnie zaskoczonego Alomerovicia. Po stracie gola Jagiellonia rzuciła się do szaleńczych ataków. Goście z Podlasia dopięli swego i niestety w 85. minucie wyrównał Maciej Bortniczuk.

-Czuję niedosyt i rozczarowanie tym wynikiem. Po tylu sytuacjach powinniśmy strzelić w pierwszej połowie co najmniej jedną bramkę. Przejęliśmy kontrolę nad meczem i mieliśmy mnóstwo okazji. Straciliśmy bramkę w nieoczywistej sytuacji, gdy zabrakło dyscypliny. Musimy się nauczyć „zabijać” takie mecze. Skuteczność jest do poprawy. W tym celu sprowadziliśmy Kurminowskiego, ale jest z nami dopiero trzy dni i dziś dostał pierwsze minuty. Żeby zdominować ten mecz, musieliśmy się mocno natrudzić. Dominowaliśmy, lecz zawiodła skuteczność. Jest to element, nad którym będziemy pracować w najbliższym czasie, bo dziś straciliśmy dwa punkty – powiedział na pomeczowej konferencji Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin.

W tabeli Miedziowi są na 13. miejscu z dorobkiem 9 punktów. W następnej kolejce lubinianie zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań.

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała.

Miedź zremisowała z Jagiellonią i nadal znajduje się na dnie tabeli

Dla obu drużyn był to mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Pojedynek zakończył się remisem, co nie zadowoliło żadnej z ekip. Piłkarze Miedzi Legnica nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli tracąc już do bezpiecznego miejsca sześć oczek.

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź).

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.