×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość swoich rywali

Zmiany w pierwszym składzie Zagłębia Lubin nic nie dały. W dzisiejszym meczu Miedziowi musieli przełknąć kolejną porażkę – 2:1 z Jagiellonią.

Pierwsze 45 minut niedzielnego spotkania nie obfitowało w ciekawe akcje. Obie drużyny co rusz budowały  najpierw badały się na boisku, potem niezbyt udanie strzelać. Jak pokazuje jednak wynik na tablicy 0:0 – akcje nie zakończyły się po myśli żadnej ze stron.

Druga połowa była o wiele lepsza. Miedziowi wykorzystali błąd swoich rywali, Patryk Szysz przejął piłkę i umieścił ją w siatce dając Zagłębiu prowadzenie. Chwilę później lubinianie byli blisko drugiego gola, ale Erik Daniel nie trafił.

Potem zaatakowała Jagiellonia. Strzał Struskiego wybronił Bieszczad. Kolejne akcje też nie przynosiły rezultatów. Aż na 10 minut przed końcem spotkania Mateusz Bartolewski dostał żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grające w osłabieniu Zagłębie miało poważne kłopoty. W 88. minucie piłkę dostał Andrzej Trubeha, który mocnym strzałem wyrównał wynik. I gdyby w tym momencie zabrzmiał gwizdek kończący mecz, Zagłębie przywiozłoby jakieś punkty do domu. Ale tak się nie stało. W doliczonym czasie gry debiutujący Marc Gual strzelił zza pola karnego i trafił. Było 2:1.

–  Czuję się tak jakby mi ktoś ukradł mi portfel. W Białymstoku zawsze się ciężko grało i za nami trudny mecz. Nie odkryję Ameryki jak powiem, że czerwona kartka ustawiła mecz i po tej sytuacji było nam bardzo trudno – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec. – Rzadko zdarza się przegrać mecz w 98 minucie. Mocno pracowaliśmy, żeby dziś nie przegrać i realizowaliśmy ten plan, ale brakiem koncentracji i odpowiedzialności zniweczyliśmy wszystko. Mam swoje wnioski, ale zachowam je dla siebie. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pracować. Jestem ostatnim, który by się poddawał. Teraz myślimy już tylko o przygotowaniach do kolejnego meczu.

Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)

Gole: Andrzej Trubeha 88, Marc Gual 90+8 – Patryk Szysz 50

Jagiellonia: 33. Zlatan Alomerović – 19. Paweł Olszewski, 25. Bogdan Țîru, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić – 14. Tomáš Přikryl (19, 26. Martin Pospíšil), 32. Miłosz Matysik (46, 10. Fedor Černych), 6. Taras Romanczuk, 23. Karol Struski (79, 13. Andrzej Trubeha), 15. Diego Carioca (79, 27. Bartłomiej Wdowik) – 28. Marc Gual.

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski – 17. Patryk Szysz, 6. Aleksandar Šćekić, 18. Filip Starzyński (62, 33. Kōki Hinokio; 90, 21. Tomasz Pieńko), 99. Łukasz Łakomy (82, 14. Jakub Żubrowski), 9. Erik Daniel (62, 15. Martin Doležal) – 29. Cheikhou Dieng (82, 23. Jakub Wójcicki).

Miedź zremisowała z Jagiellonią i nadal znajduje się na dnie tabeli

Dla obu drużyn był to mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Pojedynek zakończył się remisem, co nie zadowoliło żadnej z ekip. Piłkarze Miedzi Legnica nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli tracąc już do bezpiecznego miejsca sześć oczek.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.