×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Zagłębie wzięło rewanż. Piotrcovia pokonana

Po trzytygodniowej przerwie na parkiety powróciły szczypiornistki Zagłębia Lubin – i to w wielkim stylu. W hali RCS podopieczne Bożeny Karkut pokonały Piotrcovię 35:32. Najwięcej bramek dla gospodyń zdobyły niezawodne Górna, Grzyb i Kochaniak.

W pierwszym meczu obu drużyn lubinianki przegrały w Piotrkowie po serii rzutów karnych. Lubinianki pragnęły rewanżu, więc należało się spodziewać zaciętego pojedynku. Szkoda tylko, że z powodu epidemii, trybuny hali RCS były puste, bo kibice  pewnością nie żałowaliby widowiska. Do przerwy Zagłębie prowadziło 17:12, ale po zmianie stron Piotrcovia zaczęła mozolnie odrabiać straty.

W 43. min. gospodynie prowadziły różnicą już tylko jednej bramki, ale zdołały na chwilę odskoczyć od rywalek. Na osiem minut przed końcem miejscowe prowadziły 30:29 i znów zrobiło się nerwowo. Na szczęście w szeregach Zagłębia nie zawiodły skrzydłowe: Górna i Zawistowska, dzięki którym miejscowe ostatecznie wygrały 35:32.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 35:32 (17:12)

MVP meczu: Karolina Kochaniak (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Magda Więckowska

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Grzyb 6, Hartman 1, Kurdzielewicz, Górna 7, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 4, Kochaniak 5, Matieli 4, Noga, Belmas, Świerżewska 4, Milojević.

Piotrcovia: Opelt – Płomińska 5, Zaleśny 1, Drażyk 3, Klonowska 4, Oreszczuk, Roszak 2, Więckowska 9, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 1, Sobecka 4, Sarnecka, Macedo 2.

W niedzielę na parkiety wybiegną szczypiorniści Zagłębia. W hali RCS zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Początek tego pojedynku o 12.15. Natomiast dziś szczypiorniści Chrobrego Głogów przegrali w hali Matuszaka z Orlen Wisłą Płock 24:35.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.