×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

W Koźlicach powstaje nowa droga do osiedla domów jednorodzinnych

Ruszyła budowa nowej drogi od strony ogródków działkowych w Koźlicach w gminie Rudna. W ramach zadania powstaną indywidualne zjazdy i dojścia do posesji oraz miejsc odbioru odpadów. Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł.

Koźlice to jedna z tych miejscowości w gminie Rudna, w której – jak grzyby po deszczu – powstają nowe osiedla domów jednorodzinnych. Niewielka odległość od Lubina sprawia, że wioska jest atrakcyjna dla indywidualnych inwestorów. Właśnie ruszyły prace związane z budową nowej drogi dojazdowej do powstających willi.

-Nowa droga z nawierzchnią z betonowej kostki, będzie miała łączną długość 105 metrów i szerokość 3,5 m. W ramach inwestycji powstaną zjazdy indywidualne, dojścia do posesji oraz do miejsc odbioru odpadów. Wykonane zostanie także odwodnienie – informuje wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł i ma zakończyć się z końcem lutego.

 
droga1
droga2
droga3

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Władze gminy Rudna uhonorowały najlepszych młodych sportowców

Blisko 40 uzdolnionych sportowców oraz ich trenerów otrzymało od władz gminy Rudna jednorazowe nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Dyplomy z podziękowaniami i symboliczne czeki wręczał wójt gminy, Adrian Wołkowski.

Rusza przebudowa sieci wodociągowej w Koźlicach

Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał z wykonawcą umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Koźlicach. W ramach zadania zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody, sieć wodociągowa i sanitarna. Inwestycja pochłonie 2,2 mln zł.

W Czerńcu powstaje nowa droga

Trwają intensywne prace związane z budową nowej drogi w Czerńcu w gminie Lubin. Prace powinny zakończyć się z końcem maja. Inwestycja pochłonie około 230 tys. zł.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.