×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Wnioski o wymianę pieca – przedłużony termin

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem i chęcią wzięcia udziału w ogłoszonym konkursie na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła na bardziej ekologiczne, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo beneficjentów, którzy korzystają z punktu konsultacyjnego, w  związku z  epidemię COVID – SARS II, władze gminy Rudna informują, że termin składania wniosków na  dofinansowanie ulega zmianie.

Termin został wydłużony do 28.08.2020 r. Jednocześnie urzędnicy proszą o wcześniejsze umawianie się na konsultacje w celu uniknięcia zbędnych kolejek oraz w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Do prawidłowego wypełnienia wniosku oraz późniejszego złożenia potrzebne są:
– dowód osobisty,
– audyt energetyczny,
– dokument w którym znajduje się numer księgi wieczystej budynku lub lokalu mieszkalnego oraz numer ewidencyjny działki (do wglądu),
– dwa zdjęcia starego pieca.

Wszyscy zainteresowani wsparciem mogą się zgłaszać na konsultacje we wtorki i czwartki w godzinach od 900 do 1400 do Urzędu Gminy w Rudnej.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa pod numerami telefonu : 76 74 92 130 lub 76 74 92 129.

Szczegółowe informacje o niniejszym konkursie znajdują się również na stronie internetowej www.bip.rudna.pl w zakładce Informacje o środowisku/ Konkurs grantowy na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła.

 

Źródło: www.rudna.pl

 

Wybrane dla Ciebie

Gmina Radwanice ma swoją pierwszą monografię

Przez lata nikt nie zapisywał dziejów Gminy Radwanice, nie zbierał wspomnień pierwszych mieszkańców, nie kolekcjonował pamiątkowych zdjęć. Aż do teraz. Historia, rozwój, najważniejsze wydarzenia – to wszystko możecie poznać na stronach pierwszej monografii Gminy Radwanice.

Nowe opcje na wymianę starego pieca

Mieszkańcy Gminy Rudna mają kilka nowych możliwości dofinansowania wymiany źródła ciepła w swoich domach w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Do 30 września do godz. 12.00 można składać wnioski o granty na wymianę pieców. Liderem projektu jest gmina Polkowice. Projekt realizowany jest w latach 2020-2022 na terenie gmin: Polkowice, Głogów (miejska i wiejska), Jerzmanowa, Kotla, Przemków, Radwanice, Żukowice. Łącznie planuje się zmodernizowanie co najmniej 269 źródeł ciepła, co powinno przełożyć się na roczny spadek emisji […]

Trwa nabór do Rady Dzieci i Młodzieży

Rusza nabór do piątej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian i propozycji rozwiązań. Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się […]

Henryka Pobożnego w Legnicy zmienia swoje oblicze

Rozpoczęło się przywracanie dawnego uroku kolejnym kamienicom przy ul. Pobożnego: 13, 14 i 15. Obecnie prace trwają w budynku nr 15. Planowane zakończenie odnowy tych kamienic w połowie 2022 r.

Wnioski o pieniądze można składać od 1 lipca

1 lipca rozpoczyna się nabór wniosków do programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – niezależnie od dochodów. – Wnioski, podobnie jak w poprzednich latach, można szybko i łatwo złożyć online. Szczególnie dzisiaj, w dobie epidemii, gorąco do tego zachęcam – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej […]

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.