×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Usuwają muł z dnia Odry przy ścinawskim porcie

Do listopada potrwają prace w ścinawskim porcie. Firma STRABAG Sp. z o. o. wykonuje tzw. bagrowanie kanału portowego. Umowa z wykonawca została podpisana jeszcze w sierpniu. Usuwanie osadów po raz pierwszy prowadzone jest na tak dużą skalę. Zakres prac ustalono z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, które zarządza rzeką, jak również kanałem portowym na odcinku do niedawno wyremontowanego mostu drogowego nad Odrą.

Robotnicy mają za zadanie usunięcie warstwy osadów dennych. Koszt pogłębienia portu w Ścinawie to kwota ponad 2,5 mln zł.

Jak informują przedstawiciele ścinawskiego urzędu – na cały projekt pozyskano bardzo duże środki zewnętrzne, tj. dotację na poziomie 85 proc. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Fundusze przeznaczano łącznie na budowę przystani na Odrze w Ścinawie, Dziewinie, Lubiążu oraz Brzegu Dolnym. Za te pieniądze powstaną również ścieżki rowerowe, w ramach których kwalifikowana jest m.in. droga dla cyklistów do Prochowic. To powstająca w sąsiedniej gminie ścieżka, która jest kontynuacją zakończonej inwestycji w Gminie Ścinawa.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy i partnerstwie kilku gmin ze Stowarzyszeniem „Rzeczpospolita Samorządna.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!