×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Absolwenci UJW z dyplomem inżyniera w kieszeni

W siedzibie Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów inżynierskich absolwentom wydziału nauk społecznych i technicznych. Podczas uroczystości, rektor dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW, wręczył nagrody i wyróżnienia najlepszym absolwentom studiującym w Polkowicach.

Na kierunku Logistyka najwyższą średnią z całego toku studiów uzyskała inż. Monika Kuczak. Natomiast na kierunku Mechatronika wyróżnienia trafiły do dwóch osób, których średnia była jednakowo wysoka. Byli to inż. Robert Szustek oraz inż. Marcin Ciachowski.

Nagrody wręczali dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW – rektor, dr Miłosz Czopek, prof. UJW – prorektor ds. dydaktyki oraz dr Jan Walczak – dziekan wydziału nauk społecznych i technicznych.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 
ujw3
uj2

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.