×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Gmina Ścinawa wybuduje żłobek dla maluchów?

Władze Ścinawy czekają na ogłoszenie wyników naboru w programu Maluch+. Gmina stara się o wsparcie finansowe budowy żłobka.

W Ścinawie brakuje miejsca, w którym pracujący rodzice mogliby zostawić swoje malutkie dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu. Mimo chęci i prób podejmowanych  przez prywatne osoby, żłobek w Ścinawie nie powstał. Czy teraz to się zmieni?

Ścinawski samorząd stara się o maksymalne możliwe wsparcie czyli prawie 800 tys. zł. Pieniądze te wsparłyby inwestycje od początku czyli od stworzenia dokumentacji projektowej. Wyniki naboru mają zostać ogłoszone do 28 kwietnia. Czas na realizację inwestycji wynosi do 3 lat dla jednostki sektora samorządu terytorialnego. Jeśli rozstrzygnięcie programu będzie pozytywne dla gminy żłobek powstanie do 2026 roku.

– Realizując wiele zadań inwestycyjnych, oczywiście dostrzegaliśmy również potrzebę budowy żłobka w naszej gminie, mówiłem o tym jeszcze w minionej kadencji, kiedy wielu prywatnych inwestorów deklarowało takie zamiary. Spotkałem się nawet z kilkoma, jednocześnie zobowiązując razem z radnymi, że samorząd dopłacać będzie do miejsc w niepublicznych obiektach tego typu, które ostatecznie jednak w Ścinawie nie powstały, m.in. dlatego podjęliśmy decyzję, że będziemy budować żłobek publiczny. W ostatnim naborze zmieniły się zasady programu Maluch+, które są zdecydowanie korzystniejsze dla samorządów, inwestycję można zrealizować w terminie do trzech lat, a nie jak dotychczas w ciągu jednego roku. Oprócz tego rząd deklaruje trzyletnie finansowanie funkcjonowania samej placówki. W lutym złożyliśmy więc wymagane dokumenty i z nadzieją czekamy na wyniki naboru – mówi Krystian Kosztyła. – Mamy także pewne koncepcje, co do lokalizacji żłobka w Ścinawie, rozważamy budowę dodatkowego segmentu przy przedszkolu. Nasze działania zintensyfikujemy po pozytywnym rozstrzygnięciach naboru – dodaje burmistrz.

 

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA. 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.