×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Gratulacje i życzenia dla stulatka z Brodowic. Rolnik, pasjonat muzyki

Włodzimierz Oleśniewicz z Brodowic w gminie Rudna świętuje swoje setne urodziny. Z tej okazji dostojnego jubilata odwiedził w domu wójt gminy, Adrian Wołkowski. Gospodarz Rudnej przekazał panu Włodzimierzowi najlepsze życzenia zdrowia w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego.

To była wyjątkowo uroczysta i wzruszająca chwila. Wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski osobiście złożył jubilatowi życzenia od Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego oraz od wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego.

-Jubilatowi życzę przede wszystkim zdrowia. Niech swoim uśmiechem i poczuciem humoru nadal otwiera serca innych ludzi. A wartości, którymi kieruje się w swoim życiu, niech służą następnym pokoleniom – powiedział wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Włodzimierz Oleśniewicz urodził się niedaleko Gorlic w Beskidzie Niskim. Na Dolny Śląsk przyjechał razem z rodzicami i rodzeństwem w 1947r.  Tutaj się ożenił się i założył rodzinę. Przez całe swoje życie ciężko pracował na roli prowadząc rodzinne gospodarstwo. Jest pasjonatem muzyki. Nauczył się gry na skrzypcach i kontrabasie. Miał nawet własny zespół muzyczny.

Przez 75 lat związany był z chórem cerkiewnym w Studzionkach. W podziękowaniu za swoją działalność otrzymał prestiżowy i ceniony Order Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny – najwyższe odznaczenie nadawane przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Order jest przyznawany przez Sobór biskupów za pracę dla dobra Cerkwi i bliźniego.

Dostojny jubilat może pochwalić się trojgiem dzieci, 5 wnukami, 5 prawnukami i jednym 2,5 letnim praprawnukiem.

 
rudna3
rudna4
rudna5

Wybrane dla Ciebie

Kierowca seata ratował się ucieczką do rowu, by nie pójść na czołówkę

Sporo szczęścia miał kierowca seata, który uciekał przed czołowym zderzeniem z innym pojazdem. Pojazd wpadł do rowu i poważnie został uszkodzony. 24-latek nie odniósł obrażeń, a kierowca volkswagena, który zmusił go do niebezpiecznego manewru, został ukarany surowym mandatem. 

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.