×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Jak efektywnie rozwijać cyberbezpieczeństwo w scyfryzowanym świecie

Związek Pracodawców Polska Miedź, EXATEL S.A. oraz Polski Klaster IoT & AI SINOTAIC zapraszają na webinar: „Jak efektywnie rozwijać cyberbezpieczeństwo w scyfryzowanym świecie?”. Wydarzenie zaplanowano 20 marca i jest bezpłatne. Wystarczy tylko potwierdzić swój udział. 

Cyberbezpieczeństwo to metody zmniejszenia przez organizację ryzyka cyberataków, ich realnego wpływu na działalność oraz sposoby ochrony używanych urządzeń i usług. Cyberbezpieczeństwo to także strategie służące ochronie zasobów cyfrowych przed zhakowaniem. Cyberbezpieczeństwo staje się kluczowe, ponieważ smartfony, komputery i tablety stały się nieodłącznym elementem naszej codziennej pracy i życia osobistego. Opieranie się na narzędziach online w różnych aspektach prowadzenia biznesu – od mediów społecznościowych i marketingu e-mailowego po przechowywanie danych o pracownikach i klientach w chmurze – oznacza dla nas konieczność ochrony tych informacji.

Postępująca cyfryzacja naszego świata stwarza nowe możliwości dla firm/instytucji w różnych aspektach funkcjonowania. Jednak wraz z nimi pojawiają się też zagrożenia dla bezpieczeństwa w sieci. Według statystyk średni koszt uporania się z cyberatakiem może wynieść około 200 000 dolarów, bez względu na wielkość firmy. To sprawia, że ok. 60% ofiar zamyka działalność w ciągu pół roku po takim ataku z powodu trudności finansowych. Wiedza o cyberbezpieczeństwie i są niezwykle ważne w uchronieniu nowej lub dłużej działającej firmy przed ryzykiem zhakowania. Znaczne zagrożenie istnieje w małych i średnich przedsiębiorstwach. Według raportu Federacji Małego Biznesu („The Federation of Small Businesses”) z Wielkiej Brytanii ten rodzaj firm jest atakowany ponad 7 milionów razy rocznie, co kosztuje angielską gospodarkę 5.3 bilionów £.

Solidna wiedza o cyberbezpieczeństwie jest kluczowa, ponieważ ataki stale się rozwijają i stają się coraz bardziej zaawansowane. Ataki hakerskie powodują: utratę wrażliwych danych; duże koszty odzyskania skradzionych danych, straty finansowe w wyniku kradzieży; utratę dobrej reputacji; zamknięcie działalności.

Jak chronić się przed tak dużą ilością niebezpieczeństw? Jak być smart & secure? Cyberbezpieczeństwo – na jakie obszary zwrócić uwagę w zależności od specyfiki organizacji? Pierwsze kroki, czyli co warto rozważyć w pierwszej kolejności. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy podczas webinaru: 20 marca w godzinach 9:30 – 11:00 na platformie zoom.

Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania a system wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 18 marca.

GŁÓWNE TEMATY WEBINARU:

Cyfryzacja w dzisiejszych czasach – więcej możliwości i … podatności. Jak być smart & secure?
Cyberbezpieczeństwo – na jakie obszary zwrócić uwagę w zależności od specyfiki organizacji?
Pierwsze kroki, czyli co warto rozważyć w pierwszej kolejności.

 
webinar

Wybrane dla Ciebie

Niebezpiecznie na S3. Kierowca forda z impetem uderzył w barierę

Majówka dopiero się rozpoczęła, a już niestety na drogach regionu doszło do kilku kolizji. Jedna z nich wydarzyła się dzisiaj rano na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Auto wbiło się w barierę oddzielająca dwa pasy ruchu.

Wagony przewożące koncentrat miedzi wypadły z torów

Wagony z koncentratem miedzi wypadły z szyn w okolicach stacji Rudna – Gwizdanów. Przyczyną było awaria jednej z osi wagonu, który pociągnął za sobą sześć kolejnych. W sumie wykoleiło się siedem wagonów. Nikomu nic się nie stało. Maszynista składu był trzeźwy. 

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.

100 gatunków w jeden dzień. Gratka dla pasjonatów podglądania ptaków

Ogród Zoologiczny w Lubinie zaprasza na kolejną obserwację ptaków w terenie. Tym razem miłośnicy i pasjonaci podglądania tych pięknych stworzeń wybiorą się na wycieczkę do podlegnickich Bieniowic.

Rada powiatu lubińskiego przeszła do historii

64 sesji, w tym 11 nadzwyczajnych, 480 uchwał, 439 posiedzeń komisji stałych, 130 interpelacji, zapytań i wniosków. Ponad 5-letnia kadencja Rady Powiatu Lubińskiego przeszła do historii. 30 kwietnia skończyła się stara rada i rządy powiatu. 7 maja – rozpoczną się rządy nowej rady i poznamy nazwisko nowego starosty lubińskiego. Czy będzie nim ponownie Paweł Kleszcz? 

Będzie muzycznie i widowiskowo. Inauguracja fontanny w parku

Wyjątkowa atrakcja czeka na wszystkich, którzy wieczorem pojawią się w Parku Miejskim w Legnicy. Punktualnie o 21.10 rozpocznie się bowiem specjalny pokaz inauguracyjny fontanny multimedialnej. Będzie muzycznie i widowiskowo.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.