×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Pierwsza pomoc. Wiecie jak jej udzielić?

Lubińscy szczypiorniści uczyli się udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz tego jak poprawnie przeprowadzić resuscytację. Pomagali im w tym przedstawiciele HDK „Maltański Legion”.

Pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy została przeprowadzona z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie spotkali się sportowcy z MKS Zagłębie Lubina oraz członkowie HDK „Maltański Legion”.

– Światowy Dzień Pierwszej Pomocy ma na celu promocję zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy – podejście do poszkodowanego, jak zabezpieczyć miejsce takiego wypadku, co zrobić jeśli poszkodowany jest oddychający, a nieprzytomny, co zrobić gdy poszkodowany nie oddycha. Przedstawiamy najważniejsze czynności, jakie mogą uratować zdrowie, czy też życie ludzkie i muszę powiedzieć, że przedstawiciele klubu piłki ręcznej posiadali sporą wiedzę w temacie udzielanie pierwszej pomocy, my ją tylko nieco uzupełniliśmy. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni – mówi Łukasz Dominów z HDK „Maltański Legion”.

– Krok po kroku mogliśmy dowidzieć jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. To było bardzo ważne i przydatne szkolenie – mówi Daria Zawistowska, skrzydłowa Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

– Panowie przyjechali i pokazali nam najważniejsze rzeczy z pierwszej pomocy. Mniej więcej każdy wie jak to robić, ale kiedy przychodzi do tego momentu to brakuje tych szczegółów, a poprzez taką akcję dowiedzieliśmy się jak prawidłowo przeprowadzać pierwszą pomoc, a jak pokazały ostatnie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza może się przydać – mówi Jakub Adamski, obrotowy Zagłębia Lubin.

Oprócz Darii Zawistowskiej i Jakuba Adamskiego w reprezentacji Zagłębia znaleźli się także: Monika Wąż, Adrianna Górna, Jovana Milojević, Emilia Galińska, Michał Bekisz oraz Patryk Iskra.

 

 
IMG_1161
IMG_1162
IMG_1172

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.