×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Pikieta przed siedzibą CBJ. Załoga domaga się podwyżki i premii

Wzrost płacy zasadniczej co najmniej o 30 procent już od 1 października i wypłata rocznej premii za 2021 rok – to główne postulaty załogi Centrum Badań Jakości – spółki Grupy KGHM. Dziś pracownicy tej spółki wyszli przed siedzibę zarządu, by głośno zaakcentować swoją sytuację. Wspomogli ich związkowcy ze Związku Zawodowego Pracowników Dołowych przy KGHM.

Związkowcy i pracownicy CBJ wyposażeni w trąbki, gwizdki i transparenty z hasłami, zebrali się pod biurem zarządu spółki, by zaprotestować przeciwko panującej sytuacji w firmie i postawie władz CBJ, które – zdaniem manifestujących – nie podejmują w ogóle rozmów na temat płac.

-Przyszliśmy dzisiaj tutaj, by wesprzeć załogę Centrum Badań Jakości, których sytuacja finansowa naprawdę nie jest do pozazdroszczenia. W tej firmie wymaga się najwyższych kwalifikacji, wykształcenia wyższego, a płaci się pracownikom, jak osoby niewykwalifikowane. Tutaj pracownicy muszą mieć dopłacane do pensji, by osiągnąć najniższą krajową. W tym zakładzie jest chyba największa fluktuacja kadr sięgająca około 13 procent i ona wynika nie z tego, że ludzie stąd przechodzą na emeryturę. Odchodzą ludzie wysoko wykwalifikowani z długoletnim stażem pracy, by godnie zarabiać. Ludzie na kierowniczych stanowiskach w CBJ szukają pracy na stanowiskach robotniczych w kopalniach KGHM-u, by polepszyć sobie byt – mówił Piotr Trempała, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Dołowych przy KGHM.

Pikietujący wykrzyczeli swoje postulaty i zaprosili do rozmów szefostwo CBJ. Nikt jednak z zarządu spółki nie wyszedł do pracowników. Być może spowodowane było to tym, że jeszcze w tym miesiącu możemy poznać nowe kierownictwo spółki, ponieważ ogłoszono konkurs na prezesa zarządu i przesłuchano już kandydatów na to stanowisko.

 

Wybrane dla Ciebie

Podzielą zysk, pochylą się nad absolutorium dla zarządu i RN

W spółce KGHM Polska Miedź S.A. odbędzie się dziś Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Podczas posiedzenia udziałowcy zatwierdzą liczne sprawozdania finansowe z działalności spółki. Pochylą się także nad udzieleniem absolutorium zarządowi KGHM i członkom Rady Nadzorczej. Zapadnie także decyzja o podziale ubiegłorocznego zysku.

Związkowcy z Rudnej chcą protestować w obronie kolegów z ZG Lubin

Szef Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych z kopalni ZG Rudna nawołuje do udziału w manifestacji przed siedzibą Centrali KGHM. Piotr Trempała chce w ten sposób zwrócić uwagę na rzekomo dramatyczną sytuację w O/ZG Lubin. Tymczasem koledzy związkowcy z kopalni ZG Lubin uspokajają kolegę związkowca z Rudnej, że w oddziale nie dzieje się nic niepokojącego i […]

Centrum Badań Jakości przyznało prestiżowe wyróżnienia

Prof. Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, dr Tadeusz Kierzyk, otrzymał odznakę „Zasłużony dla CBJ”. Natomiast dr inż. Anna Wojciechowicz, dziekan wydziału zamiejscowego UJW w Lubinie, odebrała stopień górniczy „Inżynier Górnictwa I Stopnia”. Wyróżnienia przyznał dr Wacław Szetelnicki, prezes Centrum Badań Jakości.

Solidarni z Ukrainą. NIE Putinowi, STOP wojnie – wiec w Lubinie

Od momentu zbrojnej inwazji Federacji Rosyjskiej, w całej Polsce organizowane są wiece solidarności z narodem ukraińskim. Manifestacje odbyły się już m.in. w Legnicy i Głogowie, a dziś zaplanowano takie spotkanie w lubińskim rynku. -Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los naszych sąsiadów z Ukrainy. Powiedzmy wyraźne NIE Putinowi, STOP wojnie – zapraszają organizatorzy dzisiejszego wiecu.

Samorządowcy Dolnego Śląska i zagłębia miedziowego solidarni z Ukrainą

Po dzisiejszym zbrojnym ataku Rosji na Ukrainę, świat wstrzymał oddech. Do naszych wschodnich sąsiadów zewsząd płyną gesty wsparcia. Z narodem ukraińskim solidaryzują się władze województwa dolnośląskiego, miast i gmin zagłębia miedziowego. Sejmik wydał dzisiaj specjalną rezolucję potępiającą militarną agresję Rosji. Wieczorem w Legnicy odbędzie się spontaniczny wiec poparcia dla Ukrainy. Atak potępiają też radni ze […]

Innowacyjność w przemyśle miedziowym. Co nas czeka, jakie są wyzwania?

Przedstawiciele świata nauki, biznesu, ośrodków badawczych i rozwojowych uczestniczyli dzisiaj w ogólnopolskiej konferencji poświęconej innowacyjności w przemyśle miedziowym. Spotkanie wspólnie zorganizowali: Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Centrum Badań Jakości, a honorowy patronat objęli minister Krzysztof Kubów i prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.