×
*** Wielkie liczenie pieniędzy wpłaconych na walkę z sepsą trwa. W sieci można jeszcze licytować wystawione przedmioty ***

Prestiżowe odznaczenia podczas sesji Rady Powiatu Legnickiego

Wyjątkowo uroczysty charakter miała ostatnia sesja Rady Powiatu Legnickiego. Podczas posiedzenia, radny Andrzej Rokitnicki został odznaczony Medalem Honorowym Bolesława Chomicza. Te prestiżowe wyróżnienie, nadało radnemu prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Sesja rozpoczęła się od wyjątkowej chwili. Radny Andrzej Rokitnicki uhonorowany został Medalem Honorowym Bolesława Chomicza nadawanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Odznaczenie, które wręczył Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej, Zbigniew Biłyk, przyznawane jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ale nie było to jedyna miła uroczystość. Obecny na sesji, zastępca komendanta głównego PSP, nadbrygadier Adam Konieczny otrzymał Oficerską Szablę Pamiątkową. Generałowi wręczył ją prezes OSP w Raczkowej, Tadeusz Wierzbicki w podziękowaniu w zabiegach i staraniach zakupu dla tej jednostki nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

W czasie sesji, członkowie zarządu powiatu legnickiego podziękowali też panu Tadeuszowi Rasale – skarbnikowi powiatu, który przeszedł na zasłużoną emeryturę. Starosta legnicki, Adam Babuśka, w imieniu Zarządu Powiatu Legnickiego oraz radnych złożył serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę, ogromne zaangażowanie i wysiłek. Podkreślił, że skarbnik powiatu zawsze dbał o dobrą kondycję finansową powiatu, aktywnie współpracował z radnymi, pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych powiatu. Pan Tadeusz Rasała otrzymał podziękowania i pamiątkowy grawerton oraz Miedzioryt Warmątowice Sienkiewiczowskie.

W dalszej części posiedzenia przyjęto sprawozdania m.in. z realizacji zadań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na terenie powiatu legnickiego w roku 2021, sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022r. oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Legnickiego z realizacji planu kontroli za I półrocze 2022r.

Podjęto też liczne uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie określenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i rozmiaru obniżek godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Legnicki. Przyjęto też nową uchwałę w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie powiatu legnickiego, w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2022 rok oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu. Do porządku obrad wprowadzono trzy dodatkowe projekty uchwał, które omówił Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń. Dotyczyły one przekazania zadań publicznych dla trzech samorządów: Chojnowa, Prochowic i Miłkowic.

XLI sesja Rady Powiatu przebiegła sprawnie, bez jakichkolwiek problemów technicznych. Otworzył ją przewodniczący rady, Aleksander Kostuń. Obecnych było 15 radnych, przebieg obrad można było śledzić on-line na platformie eSesja.

 

Wybrane dla Ciebie

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Narkotykom mówimy nie – policjanci rozmawiali z młodzieżą

Lubińscy policjanci razem z pracownikami powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Raszówce. Rozmowa dotyczyła narkotyków, alkoholu i odpowiedzialności karnej nieletnich.

25-latek znęcał się nad swoimi rodzicami. Już jest za kratami

Legnicki sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 25-letniego legniczanina. Mężczyzna od dłuższego czasu miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami.Wszczynał awantury, groził i niszczył przedmioty w domu. W końcu starsi ludzie mieli już dość.

158 tysięcy dla WOŚP zebrane w Lubinie

Lubiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał w trakcie niedzielnego finału ponad 158 tysięcy złotych.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Rekordowy wynik w Gminie Kotla. Ponad 18 tysięcy na WOŚP!

Dokładnie 18 037,18 zł – taką kwotę zebrano w trakcie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kotla. Na tę kwotę składają się datki z puszek, zaciętych licytacji i kawiarenki.

Sport

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Rozmaitości

W Rudnej dla Wielkiej Orkiestry zebrano ponad 86 tysięcy!

Mieszkańcy gminy Rudna nie zawiedli i aktywnie przyłączyli się do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszom, którzy kwestowali na ulicach całej gminy, udało się zebrać ponad 58 tysięcy złotych! Do tego trzeba jeszcze doliczyć 28 tysięcy, które pozyskano z licytacji internetowych.