×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Prestiżowe odznaczenia podczas sesji Rady Powiatu Legnickiego

Wyjątkowo uroczysty charakter miała ostatnia sesja Rady Powiatu Legnickiego. Podczas posiedzenia, radny Andrzej Rokitnicki został odznaczony Medalem Honorowym Bolesława Chomicza. Te prestiżowe wyróżnienie, nadało radnemu prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Sesja rozpoczęła się od wyjątkowej chwili. Radny Andrzej Rokitnicki uhonorowany został Medalem Honorowym Bolesława Chomicza nadawanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Odznaczenie, które wręczył Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej, Zbigniew Biłyk, przyznawane jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ale nie było to jedyna miła uroczystość. Obecny na sesji, zastępca komendanta głównego PSP, nadbrygadier Adam Konieczny otrzymał Oficerską Szablę Pamiątkową. Generałowi wręczył ją prezes OSP w Raczkowej, Tadeusz Wierzbicki w podziękowaniu w zabiegach i staraniach zakupu dla tej jednostki nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

W czasie sesji, członkowie zarządu powiatu legnickiego podziękowali też panu Tadeuszowi Rasale – skarbnikowi powiatu, który przeszedł na zasłużoną emeryturę. Starosta legnicki, Adam Babuśka, w imieniu Zarządu Powiatu Legnickiego oraz radnych złożył serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę, ogromne zaangażowanie i wysiłek. Podkreślił, że skarbnik powiatu zawsze dbał o dobrą kondycję finansową powiatu, aktywnie współpracował z radnymi, pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych powiatu. Pan Tadeusz Rasała otrzymał podziękowania i pamiątkowy grawerton oraz Miedzioryt Warmątowice Sienkiewiczowskie.

W dalszej części posiedzenia przyjęto sprawozdania m.in. z realizacji zadań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na terenie powiatu legnickiego w roku 2021, sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022r. oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Legnickiego z realizacji planu kontroli za I półrocze 2022r.

Podjęto też liczne uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie określenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i rozmiaru obniżek godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Legnicki. Przyjęto też nową uchwałę w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie powiatu legnickiego, w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2022 rok oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu. Do porządku obrad wprowadzono trzy dodatkowe projekty uchwał, które omówił Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń. Dotyczyły one przekazania zadań publicznych dla trzech samorządów: Chojnowa, Prochowic i Miłkowic.

XLI sesja Rady Powiatu przebiegła sprawnie, bez jakichkolwiek problemów technicznych. Otworzył ją przewodniczący rady, Aleksander Kostuń. Obecnych było 15 radnych, przebieg obrad można było śledzić on-line na platformie eSesja.

 

Wybrane dla Ciebie

Zabójstwo w Rudnej? Policja pracuje na miejscu zdarzenia

Czy w Rudnej doszło do zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że to jeden z możliwych scenariuszy. Prawdopodobnie na terenie ogródków działkowych znaleziono ciało kobiety.

Pani Jadwiga świętowała swoje 100 urodziny!

Pani Jadwiga Wojtasik z Przemkowa obchodziła swoje 100-e urodziny. Z tej okazji do seniorki popłynęło wiele życzeń zdrowia i przynajmniej 200 lat życia.

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

Siatkarskie emocje na start

W jakiej dyspozycji przed startem PlusLigi są siatkarze Cuprum Lubin? Czy solidnie przygotowali się do rozgrywek? Czy kadra, którą dysponuje trener Paweł Rusek stać na coś więcej, niż obrona przed spadkiem?

Chrobry ma szansę poszybować ostro w górę

Pojedynkiem z Odrą Opole, piłkarze Chrobrego Głogów zakończą 12. serię spotkań na zapleczu ekstraklasy. Faworytem dzisiejszego starcia są głogowianie. Pierwszy gwizdek na stadionie przy Wita Stwosza o godz. 18.

Zaginął Andrzej Buchta z Chocianowa. Widzieliście go?

Polkowiccy policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach Andrzeja Buchty z Chocianowa. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 1 października. Od tej pory kontakt z nim się urwał. 26-latek może mieć problemy z pamięcią.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.