×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Radni Gminy Lubin będą debatować

W czwartek, 22 lutego, odbędzie się sesja Rady Gminy Lubin. Proponowany porządek obrad przewiduje 14 punktów, w tym podjęcie 9 uchwał. Radni zajmą się m.in. strategią rozwiązywania problemów, nowymi nazwami ulic oraz uzupełniającym wyborem ławników.

 

Proponowany porządek obrad:

 1.  Otwarcie
 2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 29 stycznia 2024
 3. Uchwała w sprawie nadania nazwy ul. Cyprysowa we wsi Chróstnik /proj. nr 649/ – inicjatywa Wójta
 4. Uchwała w sprawie nadania nazwy ul. Lawendowa we wsi Pieszków /proj. nr 641/ – inicjatywa Wójta
 5. Uchwała w sprawie wskazania wstępnego miejsca lokalizacji nowego przystanku komunikacyjnego w ciągu drogi powiatowej na dz. nr 29/3 w miejscowości Krzeczyn Wielki (ul. Granitowa) /proj. nr 657/ – inicjatywa Wójta Gminy
 6. Uchwała w sprawie przyjęcia Strategii rozwiązywania problemów społecznych Gminy Lubin na Iata 2024 – 2030 /proj. nr 650/ – inicjatywa Wójta Gminy
 7. Uchwała w sprawie „Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024 – 2030″ /proj. nr 651/ – inicjatywa Wójta Gminy
 8. Uchwała zmieniająca uchwalę nr XIX/182/2020 Rady Gminy Lubin z dnia 11 maja 2020 w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Lubin na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza realizowanych w granicach administracyjnych gminy Lubin, obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym /proj. nr 652/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 9. Uchwała w    sprawie     wyboru    ławników     w    wyborach     uzupełniających na   kadencję 2024 – 2027 /proj. nr 654/ – inicjatywa przewodniczącego Rady Gminy
 10. Uchwała zmieniająca budżet Gminy Lubin na rok 2024 /proj. nr 655/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
 11. Uchwała zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Lubin /proj. nr 656/ – inicjatywa Wójta Gminy
 12. Sprawozdanie z działalności Wójta.
 13. Wolne wnioski
 14. Zamknięcie obrad
 

Wybrane dla Ciebie

Niebezpiecznie na S3. Audi „wbiło” się w stojący pojazd ciężarowy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Na wysokości Karczowisk, kierowca audi wjechał w stojący na poboczu samochód ciężarowy. Cud, że mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Na sygnale

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.