×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Władze Polkowic podziękowały ratownikom za ich codzienną służbę

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, burmistrz Polkowic podziękował wszystkim ratownikom, którzy pełnią służbę w powiecie polkowickim za ich trud i ciężką pracę. – Wasza rola i pomoc, zwłaszcza w dobie pandemii, była nieoceniona – powiedział gospodarz gminy, Łukasz Puźniecki.

Burmistrz gminy odwiedził polkowickich ratowników w ich siedzibie. Podziękował za ciężką pracę, codzienny trud i pomoc, jaką niosą mieszkańcom. Łukasz Puźniecki podkreślił ich szczególną rolę, zwłaszcza w okresie epidemii koronawirusa, gdzie stali na pierwszym froncie walki ze śmiertelnym wrogiem.

– To bardzo szczególna służba i bezwzględnie należy wspierać wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Wspomagamy nasz polkowicki zespół ratownictwa medycznego dosprzętowiając go, choćby w najnowszej generacji karetki, sprzęt typu masażer Lucas czy specjalne nosze, które ułatwiają transport chorych. Ta pomoc będzie kontynuowana, bo od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu polkowickiego – mówił podczas spotkania burmistrz Łukasz Puźniecki.

W Polkowicach całodobowy dyżur pełnią trzy zespoły ratownictwa medycznego.

 
pogotowie1
pogotowie2

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Wyjątkowe życzenia władz KGHM dla załogi i mieszkańców całego regionu

Wyjątkowe życzenia wielkanocne dla pracowników KGHM oraz wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego przygotowali członkowie zarządu miedziowej spółki. – Niech te święta wielkanocne przyniosą nam wszystkim radość i wzajemną życzliwość – puentuje Marcin Chludziński, prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Kurtuazyjna wizyta wicekonsula Węgier w Polkowicach

W Polkowicach gościł wicekonsul Węgier we Wrocławiu, Adam Szesztay, któremu towarzyszył radca handlowy Konsulatu Węgier. Gospodarzem spotkania był starosta powiatu, Kamil Ciupak. Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Goście poznali miasto, zapoznali się z funkcjonowaniem lokalnego samorządu.

Czwarta fala pandemii storpedowała uroczystości Barbórkowe w KGHM

Galopująca czwarta fala epidemii koronawirusa sprawiła, że zarząd KGHM podjął decyzję o znacznym ograniczeniu obchodów tegorocznej Barbórki. Zrezygnowano z wszelkich masowych uroczystości i ceremoniałów górniczych. Nie będzie pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm, biesiad i combrów. Natomiast akademie: centralna i oddziałowe odbędą się on-line, bez udziału gości.

Burmistrz Przemkowa dziękuje za gościnę i już zaprasza za rok

XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie przeszło już do historii. W sobotę i niedzielę do tego urokliwego miasteczka przybyły tysiące ludzi nie tylko z naszego województwa, ale także z ościennych subregionów. – Dziękuję wszystkim za wizytę w naszym mieście. Dopisała piękna pogoda, było mnóstwo atrakcji i myślę, że wszyscy byli zadowoleni – podsumowuje […]

Polkowice zapraszają na dożynki do Sobina

Znamy już szczegóły tegorocznego święta plonów w gminie Polkowice. Dożynki odbędą się w niedzielę, 5 września, w Sobinie. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.