×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Wójt gminy Jerzmanowa z wotum zaufania i absolutorium

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Jerzmanowa, Lesław Golba, uzyskał wotum zaufania i otrzymał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. – Przedstawiony przeze mnie raport o stanie gminy Jerzmanowa za 2022, pokazał rozwój naszej małej ojczyzny w wielu obszarach – skomentował szef gminy.

Wspólna praca i zaangażowanie na rzecz mieszkańców w ubiegłym roku pozwoliła zrealizować wiele ważnych inwestycji, zadań i przedsięwzięć, tym samym podnosząc poziom jakości życia mieszkańców.

-Zapraszam do zapoznania się z raportem, który jest na naszej stronie internetowej i na BIP-ie. Dziękuję za tę wspólną pracę swoim współpracownikom i pracownikom, jednostkom organizacyjnym, radnym, sołtysom, stowarzyszeniom i mieszkańcom – powiedział wójt gminy Jerzmanowa, Lesław Golba, po uzyskaniu wotum zaufania i absolutorium za 2022r.

 
j2
j3

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.