×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Zaproszenie na Targi Pracy do Złotoryi. Związek Pracodawców partnerem

15 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi odbędą się VI Targi Pracy. Organizatorami wydarzenia są Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi oraz Związek Pracodawców Polska Miedź. – Nasze zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia wynika z głębokiej znajomości potrzeb naszych firm członkowskich, chęci wspierania rozwoju zawodowego oraz rekrutacji w regionie – mówią przedstawiciele Pracodawców.

Tegoroczne Targi Pracy będą kolejną okazją do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, zdobycia cennych kontaktów oraz poszukiwania nowych możliwości kariery zawodowej.

-Chciałabym przypomnieć, że w ubiegłym roku zorganizowaliśmy I Regionalne Targi Pracy i Edukacji w Lubinie, które cieszyły się ogromną popularnością oraz pozytywnymi opiniami zarówno ze strony uczestników, jak i pracodawców. A już dziś zapraszamy do udziału w II edycji tego wydarzenia, które odbędzie się 5 kwietnia br. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie regularnie będziemy udostępniać informacje na temat nadchodzących II Regionalnych Targów Pracy i Edukacji w Lubinie – mówi Marta Wisłocka, prezes zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Zanim jednak odbędą się drugie targi pracy w Lubinie, chcemy naszych czytelników zainteresować targami pracy, które zaplanowano 15 marca w Złotoryi, których partnerem jest Związek Pracodawców Polska Miedź.

-Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić państwa na nadchodzące Targi Pracy, które odbędą się 15 marca w Szkole Podstawowej numer 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi. Nasza firma, jako partner aktywnie uczestniczy w organizacji tego wydarzenia. Targi Pracy to nie tylko doskonała okazja do poszukiwania nowych talentów i pozyskiwania nowych pracowników, ale także doskonała platforma do promocji firmy oraz kreowania pozytywnego wizerunku na rynku pracy. To również świetna możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych, które mogą przynieść korzyści zarówno naszej organizacji, jak i potencjalnym kandydatom. Niech to będzie inspirujące spotkanie, które przyczyni się do wzajemnych korzyści dla naszych organizacji – podkreśla Anna Melska, wiceprezes Zarządu ZPPM.

Udział w targach pracy to: możliwość skutecznego pozyskania pracowników, możliwość promocji firmy czy instytucji oraz przedstawienia oferty, kreowanie pozytywnego wizerunku na rynku pracy, okazja do nawiązania biznesowych kontaktów. Zamysłem organizatorów jest ponowne stworzenie wizualizacji branży/zawodu/stanowiska, aby odwiedzający zdobyli jak najpełniejszą wiedzę odwiedzając dane stanowisko.

-Targi pracy są istotną inicjatywą, zwłaszcza w kontekście współczesnego rynku pracy. Pracodawcy mogą pozyskiwać potencjalnych pracowników, a osoby poszukujące pracy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia informacji o dostępnych ofertach zatrudnienia, a także zaczerpnięcia wiedzy od ekspertów. Szczególnie duży nacisk kładziemy na aktywizację młodzieży szkolnej, która poprzez tego rodzaju inicjatywy może zaplanować swoją ścieżkę kariery wspólnie z firmami skupionymi wokół Związku Pracodawców Polska Miedź. Jest to według nas bardzo potrzebne wydarzenie, właśnie postanowiliśmy zaangażować się we współorganizację Złotoryjskich Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi. Do zobaczenia już 15 marca – mówi Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu ZPPM.

Dla wszystkich wystawców udział w targach jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem udziału w Targach Pracy jest zgłoszenie chęci uczestnictwa do 29 lutego.

Wystawcy Targów Pracy 15.03.2024 w Złotoryi:
KGHM ZANAM S.A.
APN Sentium II Sp. z o.o.
PPH „VITBIS” w Złotoryi
Autoneum PL Sp. z o.o w Złotoryi
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy
GRUPA IMPEL, HR for Busines
Cech Rzemiosł Różnych w Złotoryi
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Złotoryi
Schneider Pojemniki Transportowe w Złotoryi
Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy
Państwowa Inspekcja Pracy
Wojskowe Centrum Rekrutacji WCR Bolesławiec
PHU Lubinpex Spółka z o.o.
Gates Polska Sp. z o.o. w Legnicy
MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej Sp. z o.o.
Danas & Sylwias
Seris Konsalnet Ochrona
ManpowerGroup Sp. z o.o.
P.G.H. „Przy Miłej” w Złotoryi
Złoty Kwadrat Nieruchomości Owsiany
Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane PTB. Sp. z o.o. / O/Złotoryja, Oddział Krotoszyce (Pałac Krotoszyce)
Zakład Aktywności Zawodowej w Świerzawie
Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Złotoryi
Stowarzyszenie Nasze RIO, Centrum Wolontariatu
Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Legnicy
Aurum HR Agencja zatrudnienia
Lear Corporation Poland II Sp. z o.o.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
W&K Industriemontage Sp. z o.o. w Lubinie
Eckert AS Sp. z o.o.
Winkelmann PL Sp. z o.o. w Legnicy
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o .o. w Legnicy
Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.
DINO Polska S.A.
Inscarto Sp. z o.o.
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy EURES Dolny Śląsk
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze / Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Placówka Straży Granicznej w Jeleniej Górze
Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi, Centrum Aktywizacji Zawodowej w Złotoryi (oferty pracy, staże szkolenia, dofinansowania, rejestracja).

 
t1
t2

Wybrane dla Ciebie

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Punkt obsługi pracodawców w gminie Radwanice

Władze gminy Radwanice oraz Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG z Legnicy zapraszają do skorzystania z darmowego Punktu Kompleksowej Obsługi Pracodawcy ONE STOP SHOP. Taki punkt znajdzie się w siedzibie Urzędu Gminy.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.